Ізраїль хоче відставки генерального комісара ООН Філіппе Лаззаріні: у чому справа

16:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ізраїльський міністр закордонних справ Ісраель Кац закликав генерального комісара Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям Філіппе Лаззаріні піти у відставку. Така вимога була викликана після виявлення Армією оборони Ізраїлю тунелів терористів ХАМАС під штаб-квартирою ООН у Газі.

Більше того, Лаззаріні стверджував, що в ООН нібито нічого не знали про центр ХАМАС під своєю штаб-квартирою. Про це повідомляє The Times of Israel.

Після публікації інформації про тунелі ХАМАС під штаб-квартирою ООН Лаззаріні заявив, що організація не знала, що знаходиться під її штаб-квартирою в секторі Газа. Також він закликав провести незалежне розслідування, але сам додав, що таке зараз неможливо, оскільки Газа є зоною активних бойових дій.

Крім того, Лаззаріні звинуватив ізраїльських чиновників та військових у тому, що вони не поінформували Близькосхідне агентство ООН про тунелі палестинських терористів.

У свою чергу глава ізраїльського МЗС засумнівався, що Лаззаріні не знав про розташування терористів ХАМАС під штаб-квартирою ООН. Кац заявив, що висловлювання Лаззаріні “не лише абсурдні, а й ображають здоровий глузд”.

Також ізраїльський міністр заявив, що це відкриття свідчить про глибокий зв’язок Близькосхідного агентства ООН із терористами ХАМАС. Водночас, посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан заявив, що Лаззаріні відхилив запит на обшук об’єктів Близькосхідного агентства ООН у секторі Газа після того, як надав докази того, що ХАМАС використовував школи у своїх терористичних цілях.