ISW: У російської армії закінчуються оперативні резерви

17:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Принудительная мобилизация, рф, ордло, днр, лнр, российская армия

За словами аналітиків американського Інституту вивчення війни, ЗСУ ведуть контрнаступальні операції на трьох напрямках, військам рф не вистачає оперативних резервів.

Протягом 9 липня Сили оборони провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту на сході та півдні. Вони намагаються послабити оборону військ росії перед звільненням території, погоджуючись більш повільний темп просування.

Так вважають деякі західні аналітики, з якими погоджуються в Інституті вивчення війни. Зазначається, що окупаційним російським силам не вистачає оперативних резервів.

Приватна військова компанія “Вагнер”, як і раніше, займається вербуванням у РФ, тоді як Міністерство оборони РФ проводить конкуруючу роботу з вербування бойовиків “Вагнера” для підписання контрактів із відомством. Як повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW), Міноборони РФ приймає найманців ПВК “Вагнер” для служби за контрактом із Міноборони Росії в Молькіно Краснодарського краю.

“9 липня невідомі особи опублікували зображення того, що, мабуть, є установчим статутом ПВК “Вагнер”, можливо, для того, щоб представити групу “Вагнер” як професійну організацію. Витік може бути частиною спроби реабілітувати імідж “Вагнера” після повстання Пригожина (ватажок ПВК Євген Пригожин – ІФ-У) 24 червня… Залишається незрозумілим, кому вигідний витік можливого установчого документа “Вагнера”, оскільки цей документ робить групу “Вагнер” професійною і привабливою порівняно зі звичайними російськими збройними силами”, – ідеться в повідомленні.

Аналітики вважають, що рішення президента РФ Володимира Путіна не розправлятися швидко з групою “Вагнер” і не переслідувати в судовому порядку учасників заколоту ставить його самого і його підлеглих у незручне становище, а рішення не розпоряджатися нею заважає Путіну й іншим російським впливовим гравцям дізнатися, як взаємодіяти з ПВК, її лідерами та бійцями.

Прессекретар президента Центральноафриканської Республіки (ЦАР) Альберт Ялоке Мокпем заявив 8 липня, що співробітники групи “Вагнер”, які залишають ЦАР, проводять ротацію і не йдуть. “Деякі співробітники “Вагнера” в ЦАР можуть іти після відмови підписувати контракти з МО РФ, враховуючи аналогічні повідомлення про відхід співробітників “Вагнера” із Сирії. Персонал “Вагнера” може намагатися залишитися в ЦАР, щоб зберегти контроль над операціями з видобутку природних ресурсів у ЦАР, які належать “Вагнеру”, – зазначають в ISW.