Французький органіст зіграв для одеситів. Лунала музика на честь України

14:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

24 лютого в Одесі, в Євангельській Реформатській Пресвітеріанській Церкві, відбувся концерт органної музики за участі Жана Марі Леруа (Франція). Виступив блискучий органіст, диригент і викладач, органіст парафії Матері Божої з Назарета в Парижі.

Він регулярно виступає в багатьох країнах від Іспанії до Тайваню, завжди викликаючи захват у слухачів. В Україні французький органіст дав понад 50 концертів.
У репертуарі маестро Леруа – твори від епохи бароко до сучасних композиторів, в тому числі українських.
В програмі концерту лунали твори В.Любека, Й.С.Баха, А.Боеля, Ф.Ліста, Ф.Мендельсона, Ш.М.Відора, Ж.Лангле, Г.Форе, Ж.М.Леруа.


Жан Марі Леруа – палкий прихильник України, її культури, традицій і боротьби. Отже концерт відбувся в другу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну. В програмі прозвучала музика різних композиторів, також – українського композитра Лесі Дичко з альбому “Карпатські фрески”.

Завершила програму концерту імпровізація месьє Леруа, присвячена пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака – Героя України, який загинув у 2016 році, захищаючи рідну землю від ворога.
І наостанок Жан Марі Леруа виконав на органі Гімн України.