Еко-марафон “Кінбурн. Наслідки війни” відбувся на Черкащині

14:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На початку липня діти, які зібралися у Коритнянській сільській бібліотеці (це філіал Монастирищенської публічної бібліотеки, Уманській район, Черкаська область), вперше почули про Кінбурн та провели еко-марафон “Кінбурн. Наслідки війни”.
Ініціатором марафону стала переселенка, яка жила з сім’єю на Кінбурнській косі 30 років, – Галина Едмундівна Карачевська. Вона працювала у Василівській школі, викладала  англійську мову, також – зарубіжну літературу і мистецво. А ще – була дружиною відомого художника з Кінбурнської коси Ігоря Карачевського.
– Ми намагаємось привернути увагу людства до екологічної катастрофи в Україні. Кінбурнська коса – це лише частина загальної екосистеми. Ми маємо вже зараз думати, як відновити природу, щоб весь світ дізнався про нашу екологічну біду. Поки наші воїни боронять нашу землю на полях бою – ми разом з дітьми теж не маємо стояти осторонь. 465 видів унікальних видів рослин, 300 видів птахів, з них 50 – червонокнижні… Це не має безслідно зникнути.
Кінбурнська коса – дивовижне і гармонійне поєднання соснових лісів, широких степів, найчистішого моря і свіжого прозорого повітря, широчезних піщаних пляжів. Це було неймовірне місце сили, поки русня не прийшла і не зруйнувала його. Дякуємо нашим діткам за розуміння і підтримку. Діти показали своє бачення, малювали, писали, якою бачать косу, – розповіли організатори заходу Галина Карачевська та Алла Крук.
 Присутні на заході діти читали поезії попередніх учасників екомарафону, обговорювали, яким бачать Кінбурнській півострів сьогодні та в майбутньому. Кожен учасник на папері за допомогою фарб та олівців висловив свої думки та емоції на підтримку Кінбурна.