“Берегиня світла”: серед темряви і хаосу війни її образи вселяють надію

11:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тринадцятого липня о 13.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка майстрині Наталі Ракітіної «Берегиня світла».

Це десята виставка творчого циклу «Берегині України». Головною місією жінки-Берегині під час війни стає збереження та відродження головних цінностей України: родини, традицій, культури.


Екватор літа. Усе навколо залите золотим промінням і потопає у сонячному світлі. А коли настає темрява? Тоді світло можна побачити у людині. Вона наповнює оточуючий світ своїм внутрішнім сяйвом – це доброта, щирість, натхнення, любов. Людина світиться зсередини, коли займається улюбленою справою. Приваблює своєю енергією інших, коли щиро закохана. Її очі випромінюють особливе мерехтіння, коли вона дивиться на своїх дітей. Справжнє світло душі людини проявляється у її вчинках, діях і словах повсякденного життя.


Наталя Ракітіна народилася у 1978 році в Миколаєві. Через два роки разом з родиною переїхала до Баштанки. Після закінчення школи навчалась на курсах у Київському освітньо-художньому центрі «Оберіг» за спеціальністю «Майстер петриківського художнього розпису». Дивовижна «петриківка» стала не просто захопленням для Наталі, а визначила її подальшу творчу долю. У 2000 році вона закінчила Київський національний університет культури і мистецтв. Деякий час працювала вчителем образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі і сумісно керівником гуртка в Будинку дитячої та юнацької творчості.


З 2012 по 2017 рік займала посаду начальника відділу культури Баштанської райдержадміністрації, деякий період очолювала відділ культури і туризму Баштанської міської ради. Увесь цей час майстриня не забувала про творчість. Вона брала участь у Всеукраїнських акціях, обласних виставках і оглядах, міських ярмарках. Перша персональна виставка Наталі Ракітіної відбулась у 2015 році. На ній майстриня презентувала розмаїття барвистих мальовок у техніці петриківського розпису.

З 2018 року Наталя працювала завідуючою художньо-естетичним відділом Будинку дитячої та юнацької творчості Баштанської міської ради. Це період творчого сплеску, коли увесь вільний час майстриня приділяла саме мистецтву. Здійснюється її мрія – Наталя натхненно навчається живопису. З’являються перші пейзажі та натюрморти.


З початком війни майстриня приймає рішення разом із дітьми залишитися у Баштанці. Пережити усі жахіття та опанувати страх родині знову ж допомагала творчість. Серед темряви війни вона стала рятівним світлом. Під вибухи Наталя кожного разу починала малювати. Це і дітей заспокоювало. Серед темряви й хаосу народжувались барвисті образи, які вселяли світлу віру у порятунок.


Після страшенних обстрілів Баштанки, у вересні 2022 року,  Наталя бере на себе відповідальність і очолює заклад, в якому працювала раніше. Улюблена справа надає їй потужної енергії та сил, а майстриня ділиться цім світлом своєї душі з усіма навкруги.

“Для персональної виставки «Берегиня світла» авторка підготувала 25 робіт, серед яких розписні мальовки, картини з декоративного живопису, а також барвисті мальованки та розписні скляні вази. Вироби, створені за допомогою світла душі, завжди випромінюють особливе сяйво. Доторкніться до нього, аби відчути”, – радить усім миколаївцям керівниця культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” Валентина Кривцова.