“Берегиня буття”: персональна виставка Катерини Баранюк

13:37

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Двадцять п’ятого січня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка художниці Катерини Баранюк (м. Первомайськ) «Берегиня буття». Це дванадцята виставка творчого циклу «Берегині України». Головною місією жінки-Берегині під час війни стає збереження та відродження головних цінностей України: родини, традицій, культури. Про це розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.


Для своєї персональної виставки Катерина підготувала мальовничі картини, кольорову графіку та сучасне мистецтво витинанки. Буття митця – це творча реальність, яка дозволяє людині краще розуміти саму себе, дає можливість відображати світ у його різноманітних проявах.


Катерина Баранюк народилася  у м. Первомайськ Миколаївської області. З дитинства полюбляла займатися творчістю, віддавала перевагу малюнку. Після закінчення школи вступила до Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, а згодом продовжила навчання у Харківській академії дизайну і мистецтв за спеціальністю «дизайнер-викладач».
З 2005 по 2022 рік працювала у Первомайській дитячій художній школі.
Завдяки внутрішньому потенціалу та бажанню творчо зростати, талановита креативна художниця здійснила свої сміливі плани – у 2021 році відкрила власну авторську студію «Kat_rina. art» для навчання творчості дітей та дорослих.
Власне творчістю Катерина займається майже 20 років. За цей період творчий доробок художниці налічує понад 1000 живописних та графічних картин. Її роботи посідають призові місця на міжнародних і всеукраїнських конкурсах, акціях та виставках.
З початку повномасштабного вторгнення Катерина Баранюк майже усі свої картини розпродала на благодійних аукціонах, аби зібрані кошти передати на допомогу ЗСУ.


У 2023 році художниця засновала благодійний фонд «Янголи нескорених» для підтримки наших захисників. Одним з яскравих щорічних благодійних проєктів є «Різдво для нескорених». Також Фонд став співзасновником фестивалю «Вінграновський art фест», основною метою якого стало збереження української культури.
На персональну виставку Катерини завітало багато гостей. Кожен хотів доторкнутися до творчості авторки, зрозуміти творче буття мисткині та насолодитися картинами, які примушували битися серце частіше. Особливо привернули увагу графічні натюрморти, які вразили своєю витонченістю. Без уваги не залишилися панно сучасної витинанки. Адже в них прихована глибока філософія буття сьогодення.

На виставці була представлена “особлива” робота. Її художниця створила саме для цієї виставки, але витинанкове панно ще не має своєї назви. Композиція відображає жінок у молитві, над якими намагається злетіти у небо сміливий птах. Біля ніг берегинь зростає золоте колосся пшениці… Проникливо та бентежно…
За проханням авторки, гостям заходу було запропоновано придумати “ім’я” витинанці. Найкраще – стане назвою цього твору. Усі глядачі надихнулися цією ідеєю.
По закінченню виставки Катерина зробила свій вибір і обрала назву для свого панно: “Пішли, щоб народитися”.