Ангеліна Усанова у фіналі “Міс Всесвіт 2023” вразила “космічною” сукнею з українським зоряним небом

14:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Сальвадорі в ніч проти 19 листопада відбувся грандіозний фінал “Міс Всесвіт 2023”, у якому 20 фіналісток змагалися за головну корону конкурсу. На жаль, серед їхнього числа не було представниці України Ангеліни Усанової. Дівчина на увійшла до топ-20, проте все одно вийшла на сцену в фіналі та продемонструвала свій новий розкішний образ.

Для традиційного фінального виходу всіх учасниць, під час якого, власне, і оголошують нову володарку титулу “Міс Всесвіт”, необхідно було розробити вбрання в космічній тематиці. Для Ангеліни вражаючу сукню створив всесвітньо відомий український дизайнер FROLOV, серед клієнтів якого Бейонсе, Сем Сміт, Кайлі Міноуг, Ріта Ора, Måneskin, Джамала та інші. Про це українська делегація розповіла в Instagram.

У вбранні представниці України для грандіозного фіналу вирішили поєднати задану космічну тематику конкурсу, а також українські мотиви. Надихалися фольклором, зокрема усім відомими пісенними рядками “Ніч яка місячна, зоряна, ясная, видно, хоч голки збирай…”

“Україна – наш Всесвіт. Це головна метафора, закладена у вечірню сукню. У цьому образі ми відтворили українське зоряне небо, яке є важливою частиною нашого фольклору… Нашим рішенням було уникнути чорного кольору Космосу, додавши образу більше світла і надії. Тому основою ми обрали темно-блакитний відтінок небес, що зливається з кольором планети Земля”, – розповів Іван Фролов про ідею, вкладену в сукню.

На вбранні Усанової можемо побачити вручну вишиті кристалами зірки. Виявляється, розташування кожної з них відповідає реальним сузір’ям, які можна спостерігати в нічному небі України. Такими ж зірками інкрустовані рукавички української красуні.

Попри те, що Ангеліні не вдалося потрапити до півфіналу і фіналу, українці зазначають, що в цьому році наша країна на конкурсі представила обʼєктивно одні з найкращих образів. Кожна сукня чи костюм Усанової мали не просто бездоганний вигляд, а й глибокий сенс, справжню історію та приховані символи.

Особливо, звісно, вразив публіку національний костюм під назвою “Берегиня Мати”. Окремі елементи вбрання розроблялися і друкувалися на 3D принтері. Для оздоблення використано приблизно 45 000 декоративних камінців. Загалом на створення символічної сукні пішло 1,5 місяця. Усанова презентувала її на подіумі 16 листопада.

На тканині сукні можна було помітити принт у вигляді білих хмаринок на блакитному полотні, що символізує мирне небо без ракет. Сам костюм виконаний у кольорах прапора України. Утім, замість жовтого бачимо золотий. Це своєрідна броня, яка також означає силу та незламність нашого народу. У руках Ангеліна тримала фігуру золотого янголя, що символізувала незахищених від війни українських дітей.

До речі, переможницю в категорії “Кращий національний костюм”, як і минулому році, обирають глядачі шляхом онлайн-голосування, яке триває і досі. Віддати свій голос за українську красуню можна в офіційному додатку Miss Universe.

Варто зазначити, що українка увійшла до топ-10 в номінації Voice of Change – “Голос змін”. У рамках цього аспекту “Міс Всесвіт” оцінювали відеороботи учасниць, у яких вони розповідали про хвилюючі їх соціальні проблеми. Усанова упродовж всього конкурсу підіймала тему українських дітей, які живуть в умовах терористичної війни. Цю ж тему вона розкрила і у своєму відео, яке оцінили як одне з найсильніших. У фіналі оголосили золотих переможців цієї номінації, які отримали грошові винагороди для вирішення озвучених ними проблем. На жаль, імʼя представниці нашої країни не прозвучало. Три призові місця дісталися делегаткам з Пуерто-Рико, Філіппін та Анголи.