Агент ФСБ у лавах кримського СБУ у 2021 році використав навчання на Кінбурнській косі в інтересах РФ

17:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Колишній начальник Головного управління СБУ в Криму Олег Кулініч під час навчань на Кінбурнській косі у 2021 році збирав на користь РФ інформацію стосовно цієї території. 

Про це йдеться у матеріалі УП «Агент на прізвисько «Котигорошко». Деталі справи ексголови кримського СБУ Олега Кулініча, якого обвинувачують у держзраді».

Як відомо, у червні 2021 року за керівництва Олега Кулініча були проведені навчання управління СБУ на території Херсонської та Миколаївської областей.

— Генічеськ, Чонгар, Чаплинка, Каланчак і праворуч – Олешки, Олешківський район, Кінбурнська коса. На всі ці населені пункти були розписані групи, приїздили співробітники центрального апарату, було багато груп, і у кожного була своя зона відповідальності, – розповідає колишній підлеглий Олега Кулініча.

За його словами, тоді була команда відпрацювати всі приватні підприємства, бази відпочинку, санаторні курорти.

— Цікавила кількість ліжкомісць, можливість приготування їжі, продуктові магазини поруч. Ще одне питання: земельні ділянки – у власності, не у власності, законність придбання ділянки, – каже співробітник.

Під кожну базу було виведено GPS код, опрацьовано і зроблено один великий файл, ділиться співробітник СБУ.

— Ті території, які ми опрацювали ногами та зібрали інформацію – там зараз перебувають окупаційні війська. На кожній базі живуть окупаційні війська. Вони заїхали, харчуються та стріляють по нашій території. Ця інформація була зібрана особисто Кулінічем, і я маю підстави вважати, що вона була передана в Росію, – вважає він.

Колишнього голову СБУ Криму Олега Кулінича за підозрою у держзраді затримали надвечір 16 липня 2022 року. У квітні 2023 стало відомо, що ДБР завершило розслідування цієї справи і знайшло нові докази його співпраці з ФСБ.

У липні 2023 року Офіс генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо колишнього начальника Головного управління СБУ в Криму Олега Кулініча.