12 липня святкуємо день фотографа та згадуємо святу Вероніку

17:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 12 липня православна церква вшановує пам’ять святої Вероніки. Вона вважається покровителькою фотографів і фотографії, любителі і професіонали фотосправи відзначають цю дату як День фотографа.

Останнім часом День святої Вероніки набирає все більшої популярності в Україні. До цього свята готується чимало цікавих заходів – сімейні фотосвята, освітні майстер-класи від найкращих фотографів, портфоліо-рев’ю, різноманітні конкурси, виставки, квести і багато іншого.

Свята Вероніка, з пам’яттю якої пов’язаний Нерукотворний образ стражденного Спасителя, – одна з найпопулярніших народних святих. Навіть незважаючи на те, що деякі церкви і критичні дослідники висловлювалися проти історичної достовірності Вероніки і її легенди, її все одно вшановує більшість віруючих християн.

За легендою, відданий і засуджений на мученицьку смерть Ісус Христос йшов на гору Голгофу, несучи хрест на розп’яття. Ходу оточувала юрба, яка супроводжувала Спасителя на хресні страждання. Тоді Вероніка теж мовчки йшла за Христом.

Виснажений, Ісус упав під вагою хреста, і Вероніка, підбігла до Нього, напоїла Його водою і дала Йому свій плат – утерти піт з обличчя. Коли жінка повернулася додому, виявила, що на тканині закарбувався святий лик Спасителя. Цей плат святої Вероніки згодом потрапив і в Рим, де став більш відомий як Нерукотворний образ.

Цікаво, що в часи Середньовіччя кожна церква мала зображення Вероніки з її поштовим платом. У містеріях Вероніка також посідала чільне місце і понині є головною фігурою шостої зупинки Хресного шляху.

Припускають, що ім’я Вероніки являє собою спотворене від латинського vera icon («справжній образ») – так називали і «плат Вероніки», відрізняючи його від інших образів Христа. Вперше людство почуло легенду про святу Вероніку в апокрифічних Діяннях Пілата, які відносяться до 4-го або 5-го століть.

Отже – вітаємо з Днем фотографа найкращих майстрів Миколаївщини, роботи яких ми постійно спостерігаємо на сторінках Фейсбука. Серед них Ольга Волкова, Сергій Кононенко, Ігор Єрмолаєв, Джон Моффітт, Дмитро Удовицький, Олександр Сайковський та інші.

Прийміть вітання, фахівці фотографічного мистецтва!

На фото: Сергій Кононенко, Вадим Федоров, Андрій Слива;

Ольга Волкова та Ігор Єрмолаєв.