На 15 років тюрми засудили ексдепутата за спробу створити “Миколаївську народну республіку”

10:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На 15 років засудили викладача одного з миколаївських вишів та ексдепутата Миколаївської міської ради Сергія Шубіна. За даними СБУ, чоловік хотів створити “Миколаївську народну республіку”.

Про це повідомили на сайті Служби безпеки України.

У пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури кореспондентам Суспільного підтвердили, що засуджений — Сергій Шубін, викладач місцевого вишу, якого раніше звинувачували у пропагуванні проросійських поглядів під час занять в університеті.

У Службі безпеки зазначили, що ексдепутата Миколаївської міської ради на початку повномасштабного вторгнення Росії завербувало Головне управління Генштабу РФ. Чоловік збирав розвіддані про місця базування на Миколаївщині підрозділів Збройних Сил України, СБУ та Національної поліції. Згодом він отримав завдання розробити концепцію так званої “Миколаївської народної республіки”, яку окупанти планували створити у разі захоплення області

“За задумом ворога, загарбники хотіли призначити очільників цього псевдоутворення, які мали звернутися до Путіна з проханням щодо “приєднання” Миколаївщини до складу РФ. У разі створення фейкової “республіки” російська воєнна розвідка обіцяла своєму агенту керівну “посаду” у лавах місцевої окупаційної адміністрації”, — йдеться у повідомленні СБУ.

Для виконання завдання росіян чоловік підготував фейкове “обґрунтування” для створення так званої “МНР”, яке планував відправити на “погодження” до Москви. Фахівці Служби безпеки України у червні 2022 року затримали ексдепутата.

У слідстві встановили, що після закінчення депутатства в міськраді ще до початку повномасштабного вторгнення РФ, чоловік очолив кафедру в Миколаївському інституті права Національного університету “Одеська юридична академія”.

“Саме тому, відповідно до задуму агресора, у разі захопленнями регіону зрадник мав публічно виступити від “імені” місцевих освітян на підтримку окупантів та проголосити про створення фейкової “МНР”, — повідомили в СБУ.

Суд визнав чоловіка винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України. За матеріалами СБУ суд призначив йому 15 років тюрми.