Таврійський розпис: “вільне” навчання у бібліотеці

0:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

” Синьоока Таврійка”, “Бренд Миколаївщині”, “Душа Півдня” – як тільки не називають таврійський розпис, що виник у нашому благодатному краї.


19 квітня у Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся майстер-клас “Таврійка – краса Півдня ” при підтримці дружнього до жінок та дівчат простору “Вільна” .

Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила для проведення заняття майстриню з таврійського розпису Світлану Бойкову-Калюжну, аби навчити миколаївських панянок створювати власноруч “південні мальовки”.


Традиційно зустріли учасників на виставці “Великдень”, до експозиції якої увійшли розписні панно Світлани. Майстриня презентувала авторські роботи з таврійського розпису, після чого запросила дівчат до арт-локації.


“Саме сьогодні учасниці майстер-класу відкрили для себе новий вид розпису. За основу для перших кроків навчання ми обрали посібник Руслани Сікаленко на прикладах авторських робіт Любовь Паранюк . Також дівчата із захопленням знайомились з легендами, історією виникнення “таврійки”, символами тощо, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова. – Практичне заняття розпочали з вивчення мазків, побудови малюнку та кольорової палітри фарб. Для своїх мальовок дівчата обрали головні стилізовані символи: розу вітрів, маяки, Берегиню, вітрильники, Таврійське дерево життя. До основної композиції додали рибок, морських крабів, рибацьку матулу, чайок, а також виноградну лозу, степові квіти та хвильку-бігунець”.


Біле тло паперу поступово вкривалось синьо-блакитними хвилями візерунків з додаванням жовто-гарячих акцентів. В кожному малюнку відчувалась внутрішня динаміка, ніби вони наповнювались свіжістю морського вітру.

Панянки настільки захопилися творчим процесом, що встигли створити по дві-три мальовки. З кожним разом мазки виходили кращими. Тож, “таврійка” прийняла нових майстринь і відкрилась для них.