Підрив ГЕС: загинули тисячі тонн риби

18:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Через підрив російськими агресорами греблі Каховської ГЕС було втрачено принаймні 11,4 тисяч тонн риби. Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляється на сайті відомства у четвер, 13 липня.

За його словами, фактично було знищено всю рибу у Каховському водосховищі. Після знищення греблі рибу винесло з потоком води у пониззя Дніпра в межах Херсонської та Миколаївської областей і вона опинилась на заплавних ділянках суходолу.

“Коли вода витекла, то площа суходолу склала 150 тис га. І поки вона сходила, то забрала з собою рибу і знищила всі 85 рибних господарств, які традиційно здійснювали вилов водних біоресурсів і які були розташовані нижче по течії: 49 у Каховському водосховищі і 36 у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі. Загальна сума збитків від прямої втрати та від втрати потомства внаслідок погіршення умов існування через скид води з Каховського водосховища складає 9,8 млрд грн”, – розповів міністр.

Сольський додав, що відбудова дамби займе мінімум сім років, зокрема кілька років знадобиться на фактичну відбудову ГЕС та ще 2-3 роки на те, щоб вода наповнила дамбу. Після цього потрібен буде час на ремонт і відновлення каналів та систем зрошення, які будувались у 1970-1990-х роках.