Для розблокування 50 млрд євро для України проведуть “операційні рішення” – фон дер Ляєн

10:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Європейський Союз закликали до якнайшвидшого схвалення чотирирічного плану допомоги Україні Ukraine Facility розміром 50 мільярдів євро в межах середньострокового перегляду бюджету ЄС.

З таким меседжем звернулася до країн Євросоюзу президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції з нагоди приїзду колегії єврокомісарів до Бельгії, яка в першому півріччі головує в Раді ЄС, повідомляє ЄП.

Під час промови очільниця ЄК нагадала про останні масовані російські ракетні обстріли росією України та рішення лідерів ЄС схвалити початок переговорів з нею.

Фон дер Ляєн підкреслила, що після цього “ми повинні терміново рухатись вперед у питанні стабілізації нашої фінансової допомоги цій країні”.

Комісія прийде до Європейської Ради з операційними рішеннями, аби впевнитись, що ми зможемо домовитися про Ukraine Facility. Потім перед Бельгією постане ключове завдання якнайшвидше трансформувати політичну угоду про програму через Раду ЄС та Європарламент“, – додала президентка Єврокомісії.

Голова Єврокомісії підкреслила, що Ukraine Facility є центральним елементом перегляду багаторічного бюджету ЄС. Та додала, що цей перегляд має бути завершений за головування Бельгії, аби ЄС міг продовжити втілення інших політичних пріоритетів.

На уточнювальне питання фон дер Ляєн відмовилась розкривати суть “операційних рішень”. Однак вона натякнула, що вони необхідні в разі відсутності консенсусу щодо Ukraine Facility – його, як відомо, на останньому саміті ЄС заблокувала Угорщина.

Важливо знати, що ми щойно виділили перед Різдвом останній транш нашого пакета підтримки України на 2023 рік на суму 18 мільярдів євро. Це допоможе Україні профінансувати свої потреби на початок цього року. Це дає нам невелику свободу дій, але, звичайно, ми повинні працювати якомога наполегливіше і швидше, щоб виконати обіцяне“, – зазначила президентка.