Звітував Росії про морські та річкові маршрути ЗСУ: Служба безпеки України затримала жителя Миколаївщини

15:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Служба безпеки України затримала миколаївця, якого підозрюють у зборі розвідданих про Сили оборони поблизу акваторії Чорного моря. За даними слідства, чоловік шпигував за річковими та морськими маршрутами військових кораблів ЗСУ.

Про це повідомили у Службі безпеки України.

“За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого агресор дистанційно залучив до співпраці на початку цього року. У поле зору окупантів чоловік потрапив через свої неодноразові дописи на підтримку агресивної війни проти України”.

Серед пріоритетних “цілей” затриманого були військові кораблі ЗСУ і напрямки їхнього переміщення морськими та річковими маршрутами. Також чоловіка цікавили координати сухопутних підрозділів українських захисників, у тому числі тих, які залучені до бойових операцій на лівобережжі Херсонської області, повідомляють в СБУ. Після цього звіти чоловік надсилав російському “куратору”.

“Розвідінформація потрібна була загарбникам для підготовки ракетно-дронових атак на прифронтову частину півдня України”.

СБУ викрила чоловіка на початковому етапі його розвідувально-підривної діяльності. Його затримали у власному помешканні.

Це дозволило убезпечити місця дислокації підрозділів ЗСУ, а також задокументувати злочинні дії фігуранта і затримати його у власному помешканні.

“Під час обшуку в помешканні затриманого вилучено мобільний телефон із доказами його розвідувальної діяльності на користь країни-агресора”, — повідомили в СБУ.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану.

Підозрюваний перебуває під вартою. Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення.