ЗСУ згортають деякі операції через брак снарядів і зменшення допомоги — Reuters

17:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Артиллерия, обстрел, всу

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський заявив, що ЗСУ бракує артилерійських снарядів на передовій. Також через нестачу іноземної допомоги захисникам доводиться скорочувати деякі військові операції.

“Є проблема з боєприпасами, особливо пострадянськими (снарядами) – це 122 мм, 152 мм. І сьогодні ці проблеми є по всій лінії фронту”, – наголосив командувач.

Тарнавський розповів про дефіцит після того, як законодавці-республіканці затримали пакет допомоги США на суму 60 мільярдів доларів, а Угорщина заблокувала 50 мільярдів євро (54,5 мільярда доларів) фінансування Києва від ЄС.

Ці два фактори суттєво впливають на поле бою та є “дуже великою проблемою”.

“Тих обсягів, які ми маємо сьогодні, нам сьогодні недостатньо з огляду на наші потреби. Тому ми це перерозподіляємо. Ми переплановуємо завдання, які перед собою ставили, і зменшуємо їх, тому що нам потрібно їх забезпечити”, – додав Тарнавський, не повідомляючи деталей.

Командувач вказав, що і ЗС РФ мають проблеми щодо боєприпасів, але не назвав їх.

За його словами, втомлені українські війська на південно-східному фронті перейшли до оборони на одних ділянках, але намагаються наступати на інших. Він наголосив, що військовим треба мати резерви і ротації для відпочинку, але вони все ще очікують перемог.

“На деяких ділянках ми перейшли (в оборону), а на деяких продовжуємо наступальні дії  – маневром, вогнем і просуванням. І готуємо резерви для наших подальших широкомасштабних дій”, – сказав він.