Зрада “Вагнера”: бойовики Пригожина кидають його та тікають до кремлівської ПВК “Редут”

15:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЧВК Вагнера

Топ-керівники ПВК “Вагнер” перейшли до конкурентів – у прокремлівську ПВК “Редут”. Ця компанія належить російському державному “Газпрому”. Найманці створили розкол всередині організації Євгена Пригожина. 

Про це повідомляється в останньому звіті американського Інституту вивчення війни за 20 серпня.

За даними аналітиків, у ПВК “Вагнер” відбувся розкол через те, що деякі очільники пішли до кремлівської ПВК “Редут”. Командир Андрій Трошев (позивний “Сивий”) та командир Вадим В. (позивний “Хрусталь”) разом пішли з компанії Пригожина. За словами командира Антона Єлізарова (позивний “Лотос”), “Сивий” ніколи не був командиром бойової ланки “Вагнера”, не входив до ради командирів. Проте він користувався повагою у Євгена Пригожина та представляв його інтереси у спілкуванні з очільниками Кремля. Також керівник Трошев був головою “Ліги захисту інтересів ветеранів локальних війн і військових конфліктів”, яка працювала під ПВК “Вагнер”. Саме Трошев налагодив зв’язок з Міноборони рф та особисто путіним.

За словами командира з позивним “Чаклун”, командир “Хрусталь” керував кадрами ПВК. Він рекрутував вагнерівців до Африки у складі нової організації. Вадим В. не мав поваги у бойових командирів.

Дослідники зазначають, що Трошев та “Хрусталь” відійшли з ПВК до інакшої компанії. Це вказує на розкол всередині організації Пригожина. Зазначається, що цих людей використовують в Кремлі, аби вагнерівці поділились. Частину з них хочуть залучити до ПВК “Редут” та відправити воювати в Африку. Водночас у Кремлі забороняють вагнерівцям працювати в Африці. Тим самим вони створюють найманцям такі умови, аби ті могли воювати в Африці за великі гроші лише у складі кремлівської організації.

Після невдалого заколоту проти путіна, вагнерівці створили військовий табір в білоруському селі Цель. За останньою інформацією від Центру Національного Спротиву, кількість вагнерівців зменшилась з 5,8 тис. до 4,4 тис. осіб. Зменшення найманців пов’язують з відсутністю фінансування в Білорусі. Також деякі вагнерівці пішли воювати до Африки, інші взяли відпустку, або звільнились.

У ЦНС зазначили, що інструктори ПВК “Вагнер”, що проводять тренування білоруських військових, незадоволені рівнем оплати своїх “послуг”. Тому вони не хочуть довгостроково залишатись в Білорусі.

Раніше Інформатор повідомляв, що російська ПВК “Редут”, підконтрольна олігархам та друзям володимира путіна Геннадію Тимченку та Олегу Дерипасці, почала вербувати найманців, щоб відправити їх в Африку і Сирію. Планується, що вони витіснять звідти вагнерівців Пригожина.

Також ми писали, що ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин зареєстрував нову компанію в Білорусі. Вона має назву “Група Вагнер”. Зазначається, що новостворена організація буде надавати освітні послуги білоруським військовим, але без контретики.