Зеленський підписав закон про відкриття е-декларацій

12:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

КИУ, новости, парламент, ВР, Верховна Рада, ОПЗЖ, За майбутнє, Комитет избирателей Украины, Украина

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає відкриття декларацій чиновників одразу після відновлення е-декларування, а не через рік.

Про це свідчить картка законопроєкту №9534 на сайті Верховної Ради, пише OBOZREVATEL.

Раніше парламент затвердив пропозиції Зеленського до відповідного закону, які той виклав одночасно із накладенням вето.

Тоді за проголосувала конституційна більшість – 341 нардеп. Зеленський, накладаючи вето, закликав депутатів проголосувати за зміни якнайшвидше. Вето було накладено 12 вересня, голосування у Раді відбулося 20 вересня, проте підписано законопроєкт було лише 10 жовтня.

Проблема виникла після голосування у парламенті на початку вересня. Тоді депутати Ради не підтримали правку про негайне відкриття декларацій, зібравши 199 голосів за мінімального “порогу” в 226 голосів.

Загалом відновлення електронного декларування передбачає подання посадовими особами декларацій за поточний рік, а також за 2021, 2022 роки, а також поновлення спецперевірок. Водночас військовослужбовці Сил оборони подаватимуть декларації лише після завершення бойових дій або після демобілізації.

Відкриття декларацій є однією з вимог ЄС до України для початку переговорів щодо повноцінного членства. Коли нардепи ухвалили рішення залишити е-декларації засекреченими, у Європарламенті розкритикували такий підхід та звернулися безпосередньо до Зеленського. Євродепутати наголосили, що закриття реєстру від громадськості не буде сприяти довірі з боку українців та міжнародних партнерів.