За правку про повернення ПДФО для прифронтових регіонів проголосували лише 44 нардепи

15:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

приняла закон, новости, прописка, регистрация, место жительства, ВР, Верховна Рада, парламент, закон

Тільки 44 народних депутати проголосували «за» повернення податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який надходить з доходів військовослужбовців, для прифронтових областей. Серед них троє миколаївських нардепів – Чорноморов, Гайду та Дирдін.

Про це свідчать результати голосування пленарного засідання Верховної Ради, пишуть «НикВести». 

5 жовтня бюджетний комітет Верховної Ради не підтримав правку нардепа від партії «Слуга народу» Артема Чорноморова, який запропонував залишити «військовий» ПДФО в трьох областях.

В п’ятницю, 6 жовтня, перед голосуванням нардеп вчергове закликав політиків залишити ПДФО в громадах, аби принаймні забезпечити місцеве населення нормальними умовами життя.

— В цьому немає ніякого політичного забарвлення. Єдине забарвлення, яке є — це те, що це області-герої, відзначені президентом України. На мою думку, ПДФО військових і правоохоронних органів треба залишити в цих громадах, оскільки це насамперед їхня обороноздатність. По-друге, ці області зазнали найбільше обстрілів і ракетних ударів. Люди потребують життя в нормальних умовах. Це форпости на кордоні з тимчасово окупованими територіями, — сказав під час виступу Артем Чорноморов.

Проте правка не набрала необхідної кількості голосів — «за» проголосували тільки 44 народних обранці, серед них миколаївські нардепи Артем Чорноморов, Олександр Гайду та Максим Дирдін.

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить фактично половину доходів  – близько 2,7 мільярда гривень.