єВідновлення: вже відображаються житлові сертифікати в Дії, які пізніше можна використати для купівлі нового житла

17:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

дія, хакери, агресія

За програмою єВідновлення в українців, чиє житло було зруйноване через російську агресію, вже відображаються житлові сертифікати в Дії. Із листопада їх можна використати для купівлі нової домівки.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Після подання заяви в Дії про зруйноване майно комісія органу місцевого самоврядування опрацьовує повідомлення та визначає суму компенсації. Інформація про це міститься в житловому сертифікаті, який пізніше можна використати на купівлю нового житла.

Відомості про сертифікат зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.

Щоб перевірити сертифікат у Дії, необхідно

  • авторизуватися в застосунку
  • вибрати Послуги — єВідновлення
  • перейти в розділ Сертифікати на виплату

На цьому етапі ви можете попередньо визначити для себе, який будинок чи квартиру хочете придбати, і визначити найбільш комфортне місце для життя. Поки що допрацьовується механізм використання житлового сертифіката, і з листопада за отримані кошти можна придбати нову квартиру чи будинок на вторинному ринку або ж вкласти інвестиції в будівництво.

Загалом українці вже подали 3 685 заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою єВідновлення й придбати нову квартиру чи будинок. З них 82 людини вже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації.