Як ми зберігаємо дерева на Флотському бульварі

20:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Важливою складовою комфортного життя у великому місті є стан зелених насаджень та відповідний догляд за ними. 
Про це нагадує Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.
 Займаючи їх ареал проростання забудовами, близьким розташуванням малих архітектурних форм, асфальтною забудовою, механічними впливами – ми піддаємо рослини численним стресовим впливам, які негативно впливають на їх ріст та розвиток, а також можуть призводити до загибелі.

 Для нормального розвитку кореневої системи дерева потрібно залишати вільний простір навколо нього – пристовбурні лунки, через які дерева отримують живлення та вологу.
Яскравим прикладом невиконання цієї вимоги є зняття верхнього шару ґрунту, у тому числі навколо стовбурів дерев, внаслідок будівельних робіт на Флотському бульварі у Миколаєві.
 Слід зазначити, що дане питання регулюється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України (затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105).
 Згідно з цими Правилами, на асфальтованих вулицях та вулицях з іншим покриттям розмір оброблювальної пристовбурної лунки повинен бути не менше 2х2 метри, а у районах із старою забудовою – 1,5х1,5 метри.
Пристовбурні лунки дерев і кущів на вулицях (бульварах) слід утримувати без бур’яну і в розпушеному стані. За достатнього живлення і водного режиму в них можна висівати газонні трави або висаджувати квіти.