Виплати для переселенців на Миколаївщині: нові правила та зміни

15:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області станом на серпень 2023 року зареєстровані 126 375 внутрішньо переміщених осіб. З 1 серпня державну допомогу не отримуватимуть переселенці, які перебувають за кордоном понад 30 днів поспіль без обґрунтованих причин, а також під час нарахуванні виплат — перевірятимуть майновий стан.

Про це в ефірі програми “Радіодень” розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва.

Нові правила виплат для переселенців

Для переселенців, які вже отримують виплати, з 1 серпня 2023 року їх продовжать автоматично — до кінця року. Є виключення, додає Оксана Єльчієва.

“Така допомога не буде призначатися, якщо ВПО перебуває за кордоном понад 30 днів поспіль без обґрунтованих причин. Таким обґрунтованими причинами є службове відрядження, оздоровлення дітей та інші важливі причини, які дійсно є обґрунтованими формування людини за кордоном”, — каже Оксана Єльчієва.

Також допомогу не отримуватимуть ВПО, які повернулися додому.

Наприклад, людина була в місті Миколаєві, потім поїхала до міста Одеси, потім повернулася до міста Миколаєва. Фактично вона вже не є внутрішньою переміщеною особою, тому що вона повернулася додому. У разі, якщо людина відбуває покарання в місцях позбавлення волі або засуджена за колабораціонізм, звичайно, з першого серпня також така допомога не буде перепризначатися.

Гроші внутрішньо переміщені особи отримуватимуть двічі на місяць — 15 та 28 числа.

“Допомога має бути адресною, тобто така допомога має надаватися саме тим сім’ям, які дійсно потребують підтримки. Запроваджують критерії та умови призначення виплат відповідно до майнового стану, відповідно до доходів сім’ї, а також термінів перебування за кордоном або безпосередньо в місці перебування”, — говорить директорка департаменту соціального захисту населення.

Такі зміни посилюють фокус на людей, які перебувають в складних життєвих обставинах

Перевірка через державні реєстри

З 1 вересня 2023 року отримувачів виплат перевірятимуть через державні реєстри.

“Перевірятимуть покупки транспортних засобів з роком випуску менш ніж п’ять років, крім тих авто, що придбані були волонтерами й передані для потреб держави на ЗСУ. Покупки на суму понад 100 000 грн, знову ж таки крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг. Також, якщо люди мають на депозитах рахунку понад 100 тисяч гривень, допомога не буде перепризначатися”, — розповідає Оксана Єльчієва.

Виплати припинять для ВПО, які від моменту ухвалення даної постанови:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами;
  • придбали на суму понад 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок, окрім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету;
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тисяч гривень.
  • придбали іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тисяч гривень.
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 метра квадратних на одного члена сім’ї.

Хочу ще наголосити, що в разі невідповідності інформації, що є в Міністерстві фінансів, людина може принести відповідні підтверджувальні документи або надіслати на адресу органів соціального захисту населення відповідно у разі перевірки такої інформації, виплата буде поновлена.

Розмір виплат для переселенців

Розмір виплат не змінюється.

Залишається така сума, як і була вона не зменшується, тобто 3000 гривень для людей з інвалідністю та дітей. 2000 гривень для інших категорій людей.