Втрачений урожай овочів: жителі п’яти громад Миколаївщини отримають компенсацію

14:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Жителі Миколаївської області у 2023 році можуть отримати одноразову грошову допомогу за втрачений урожай внаслідок підриву Каховської ГЕС. За даними районних адміністрацій, в області 748 присадибних ділянок, що зазнали підтоплення, це близько 142 гектарів землі. Найбільша їх кількість у Снігурівській міській територіальній громаді.

Про це  Суспільному розповіла директорка Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Піскун.

За її словами, допомогу надають тим громадянам, які втратили врожай овочів саме на присадибній ділянці. Станом на 19 серпня у п’яти громадах Миколаївської області працюють комісії, до яких власники підтоплених городів можуть подати документи.

“Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила перелік громад, що постраждали від підтоплення. Вже працюють п’ять комісій у Миколаївському та Баштанському районах — це Ольшанська селищна, Костянтинівська, Снігурівська міська, Горохівська сільська і Березнегуватська селищна тергромади. Розмір допомоги становить 3318 гривень за втрачений врожай овочів на одній сотці земельної ділянки”,— сказала Олена Піскун.

Міністерство агрополітики визначило, що у Миколаївській області максимальну допомогу можна отримати за площу не більше 20 соток. Ця сума становить 66360 гривень.

Власники городів повинні до першого вересня 2023 року надати до комісії у паперовій або електронній формі заяву та копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку.

“Головне — підтвердити право власності на землю або витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або державним актом на право державної власності на землю. Якщо цих документів немає, тоді не зможуть отримати компенсацію. Люди повинні були упорядкувати документи про майнові права відповідно до чинного законодавства”,— додала пані Олена.

Від жителів Снігурівської громади до комісії надійшло майже 60 заяв, розповів начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта. Прийом документів триває до першого вересня, після члени комісії оглянуть підтоплені ділянки.

“В цілому 414 городів були затоплені, але згідно з Постановою відшкодування матимуть ті, у кого оформлені повністю документи на право власності. А навіть не у половини документи оформлені належним чином. У цій частині велика проблема, через що ми від Снігурівської міської військової адміністрації звернулись до Уряду, аби подовжити термін розгляду заявок і надання компенсацій”, — сказав Іван Кухта.

За інформацією начальника Горохівської сільської військової адміністрації Родіона Завадського, у Горохівській сільській тергромаді Баштанського району зазнали підтоплень понад 80 домогосподарств.

“Жителі звертаються за компенсацією, проте на сьогодні не всі мають офіційно підтверджені документи на право власності. Їх повертають на доопрацювання та реєстрацію. Це займе певний час і гроші”,— повідомив Родіон Завадський.

Олена Піскун розповіла, що з 1 по 10 вересня комісії повинні сформувати перелік громадян, визначити площу підтоплених городів, суму грошей і надати дані до обласної військової адміністрації для ухвали рішення про нарахування допомоги. Гроші мають надійти на рахунки людей до кінця 2023 року.