Відкрито виставку до дня народження Тараса Шевченка

18:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Миколаївський обласний художній музей ім. Верещагіна до Дня рідної мови та до 210 – річчя зі дня народження Тараса Григоровича Шевченка відкрито виставку «Живописна Україна», на якій представлені роботи художників, присвячені життю та поезіям Кобзаря.
На виставці експонується 10 творів із зібрання музею. Серед робіт особливо вирізняються офорти І.К. Філонова «Тарас і чумаки» та «Мені тринадцятий минало», присвячені дитячим та юнацьким рокам поета.
Ліногравюри В.С. Куткіна ілюструють поезію «Думи мой. Думи», поеми «Гайдамаки» та «Невільник». Уривки з одного з ранніх творів Т.Г. Шевченка  балади «Причинна», які стали народними піснями «Реве та стогне Дніпр широкий…» та «Така її доля…» ілюструють ліногравюри В.С. Куткіна та кольорова літографія Н.Й. Лопухової «Пошли ж ти їй долю».
На виставці представлено картини миколаївського художника М.С. Главчева: ліногравюра «Народний месник», яка відтворює узагальнений образ героя, ілюстрація до твору Т.Г. Шевченка «І день іде, і ніч іде…» (2009 р.) і «Тарасове дерево в Седневі» (1969 р.), написані олійними фарбами на полотні.