Вчителька з Миколаєва Катерина Якушевська – лауреатка Національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2023

11:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

7 жовтня в Україні оголосили переможців Національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2023. Під час церемонії нагородили українських педагогів, які зробили важливий внесок у захист і розвиток освіти під час війни. Фіналістів відзначили у п’ятьох номінаціях: Дошкілля, Незламність, Вибір серцем, Новатори та Молодий вчитель.

Серед переможців – вчителька з Миколаєва Катерина Якушевська.

Катерина – логопед дитсадка №103 та реабілітаційного відділення міської лікарні у Миколаєві.

Вона стала лауреаткою в номінації “Вибір серцем”. Ця категорія покликана розповісти про вчителів, які попри все навчають дітей у медичних закладах, – розповідає організатор премії, громадська спілка «Освіторія».

Садок, де працювала Катерина, було зруйновано ворожою ракетою. А сама освітянка пішла працювати за сумісництвом у лікарню логопедом і допомагає військовим відновлювати мовлення та пам’ять.

— Коли мене запросили працювати в реабілітаційному відділенні міської лікарні, я не вагаючись погодилася. Було страшно, бо місто обстрілювали цілодобово, і лікарню в тому числі. Але було дуже сильне бажання приносити користь, допомагати людям розповідає Катерина Якушевська.

Попри все Катерина вірить: після відбудови приміщення ЗДО зможе повернутися на повний робочий день і допомагати дітям. За щирий підхід до малечі до освітянки й досі звертаються батьки її випускників.

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів — агентів освітніх змін, що проводиться з 2017 року в Україні. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні.

Цьогоріч Global Teacher Prize Ukraine зібрала понад пів тисячі історій вчителів з усієї України. Вже другий рік головна мета премії під час повномасштабної війни — розповідати історії вчителів, щоб у такий спосіб подякувати їм і відзначити важливість їхньої праці. А 7 жовтня на церемонії організатор премії — громадська спілка «Освіторія» — показав історії, які уособлюють українське вчительство воєнного часу.