Учора Миколаїв відвідав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук

9:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У середу, 21 червня, у Миколаєві з робочим візитом перебував голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

 

Під час візиту відбулася нарада з представниками сил безпеки та оборони у Миколаївській області. До неї долучилися начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, начальник Головного управління ДСНС України в Миколаївській області Микола Панасенко, начальник управління Служби безпеки України в Миколаївській області Дмитро Нєведров, керівник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Едуард Соловйов, народні депутати Роман Костенко та Олександр Пасічний.

 

Віталій Кім доповів про ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, повʼязаної з підривом російськими окупантами греблі Каховської ГЕС. За його словами, у результаті підняття рівня води на Миколаївщині було підтоплено 540 будинків. Наразі вода повністю відійшла.

 

«Миколаївщина гідно вистояла завдяки людям, які прийшли на допомогу один одному. Ми подолали наслідки теракту, проте зараз залишилися екологічні проблеми, які, на жаль, будуть мати тривалий вплив на нашу область. Що стосується допомоги евакуйованим з підтоплених населених пунктів Херсонщини, то для них у Миколаєві було розгорнуто два приймальних пункти, де їм надавалася всебічна допомога – від фінансової та психологічної до гуманітарної», – розповів начальник ОВА.

 

Також він додав, що критичним є питання відновлення робочих місць та економіки регіону. Проблемою бізнесу залишається те, що не працюють порти, робота яких становила 30-40% економіки області. Разом з тим 12 найбільших підприємств аграрного сектору пошкоджені або зруйновані внаслідок обстрілів зі сторони військових рф. На зараз обласною владою проводиться робота щодо залучення різних джерел фінансування для відновлення пошкодженої інфраструктури.

 

Після наради миколаївцям вручили відзнаки Верховної Ради України за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, волонтерського руху, забезпечення державної безпеки України та реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення.

 

Окремі слова вдячності за мужність, відвагу та високий професіоналізм Руслан Стефанчук висловив рятувальникам, які першими приходять на допомогу.

 

«Українські рятувальники. Мужні, відважні та самовіддані. Я дякую кожному, хто, попри щоденні обстріли, рятує, допомагає та захищає», – сказав він.