У Миколаєві наведуть лад із безхазяйним майном

21:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві створили комісію, яка виявлятиме на території міста безхазяйне майно, буде його обстежувати та ставити на облік, а в подальшому – готувати заяви до суду про передачу такого майна у комунальну власність громади.  Про це повідомили у Миколаївській міській раді. Голова комісії, перший заступник міського голови Віталій Луков прокоментував ситуацію з “нічийною” нерухомістю в місті та розповів, як влада планує вирішувати проблему занедбаних об’єктів.
Зі слів першого віцемера, масштаб проблеми значний:
“Тут потрібно йти двома шляхами. Найперше – це пошук безхазяйного майна, така робота проводилась і раніше. Втім, зараз більше мова про недбалість господарів, які не можуть дати раду своїй власності, а загальний вигляд міста від цього страждає. Це, наприклад, будинок на вул. Шнеєрсона, практично весь квартал від вул. Пушкінської по проспекту Центральному в напрямку Центрального стадіону. Ми, фактично, безправні, там є свідоцтво на право власності. Зараз можна складати протоколи про порушення благоустрою, але за те, що зруйнований будинок, протокола не складеш. Тому будемо йти шляхом викупу для суспільних потреб”, – розповів посадовець.
 Місто має право викупити території чи будівлі для суспільних потреб без згоди власника. Наприклад, для розташування дитсадків чи створення парків тощо. Процедура складна і не дуже поширена, однак вона існує, таке право у міської громади є.
“Чітка позиція міського голови – навести лад з такими об’єктами. Особливо, в центрі міста. Щодо будинку по вул. Шнеєрсона, я займався цим об’єктом ще до великого вторгнення. Навіть провели комісію з питань ТЕБ та НС. Добилися лише того, що прибрали з вулиці сміття та розібрали небезпечні конструкції, закрили вхід. Однак ми обов’язково до цього питання повернемося”, – каже Віталій Луков.