“Квіткова гладь” – у День вишиванки: вчитись ніколи не пізно!

16:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

День вишиванки – особливе свято для кожного українця! Кожен одягає в цей день свою “особливу” вишиванку. Україна майорить барвистими орнаментами та символами Усі локації працюють у святковому режимі з майстер-класами, виставками, концертами, акціями та флешмобами. І це просто неможливо зупинити, бо це наш день!


16 травня у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького для панянок простору “Вільна” відбувся майстер – клас з вишивки “Квіткова гладь”. Тренером для цього заняття Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила вишивальницю з Шевченківської громади Тетяну Заблоцьку.


“Ми вирішили опанувати техніку художньої гладі, створивши елемент квіткового орнаменту, притаманного саме для оздоблення жіночої вишиванки.
Початок нашого заходу ми розпочали зі святкового вітання вишивальниць Миколаєва та області: заслуженої майстрині народної творчості України Валентини Димової, Тетяни Заблоцької і Ольги Тарасової. Майстрині були відзначені Почесними грамотами та Подячними листами Миколаївського міського голови. Після нагородження майстрині вирішили залишитися на майстер-клас, аби також долучитися до творчого процесу. Ми були їм дуже за це вдячні, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова. –  Тож, нарешті, розпочався довгоочікуваний робочий момент. Дехто з присутніх панянок, які вже володіють деякими техніками вишивки, прийшли на заняття, аби навчитися основам саме техніці гладдю. Серед учениць були й ті, хто сьогодні вперше взяв до рук голку”.


Обравши малюнок та потрібні кольори ниток, панянки розпочали процес вишивання. Їх захопленню не було меж! Квіткова художня гладь полонила серця присутніх одразу. Замало виявилося часу, замало інформації, замало спілкування, замало дня! Учениці просто вимагали ще більше і більше тонкощів у вишивці гладдю. Саме тому заняття непомітно перенеслося з артпростіру в парк біля  бібліотеки. Адже розходитися ніхто і не думав…