У Миколаєві готуються до опалювального сезону 2023-2024. Зима може бути непростою

18:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві комунальне підприємство “Миколаївоблтеплоенерго” готується до опалювального сезону. Станом на дев’яте серпня інфраструктура підприємства на 60 відсотків готова до зими.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник підприємства Микола Логвінов.

Тривають роботи зокрема із заміни пошкоджених та зношених труб тепломереж. Підприємство обслуговує 1245 житлових будинків Миколаєва, говорить директор “Миколаївоблтеплоенерго”.

“Це вулиця Космонавтів, це вулиця Артилерійська, Остапа Вишні — у Корабельному районі. Буде зараз (9 серпня — ред.) оголошений тендер на вулицю Озерну. Тобто робіт проводиться багато, тому що зима може бути тяжча, ніж була попередня. Ми максимально готуємося, щоб не було у нас аварійних ситуацій”, — розповідає Микола Логвінов.

Вартість робіт залежить від ландшафту і специфіки мережі, каже директор підприємства.

Наприклад, на вулиці Артилерійській мають замінити 800 метрів труб 325 міліметрів завтовшки. Микола Логвінов говорить, що загальна вартість матеріалів і робіт на цьому об’єкті — близько десяти мільйонів гривень.

“Виконуємо зварювальні роботи теплотраси від Шевченка до Спаської, ведемо заміну повністю тепломережі”, — розповідає бригадир другого теплового району «Миколаївоблтеплоенерго» Юрій Ручковський.

За його словами, на об’єкті щодня працюють 10-12 людей. Через те, що над тепломережею прокладені інші комунікації (газ, вода, каналізація) доводиться робити протяжки: нову трубу зварюють зі старою і проштовхують по коробу. З іншого боку стару трубу ріжуть на шматки й витягають наверх, каже Юрій Ручковський.

Головний інженер підприємства Кирило Купрій розповідає, що по вулиці Артилерійській вже замінили 600 метрів із запланованих 800.

Взагалі по місту, говорить інженер, близько 50 відсотків мереж зношені. Якщо термін експлуатації був 25 років, труби відпрацювали по 40 і по 50 років, каже Кирило Купрій.

“Ми знаходимо дефектну ділянку цього трубопроводу, замінюємо його на новий у такій же прокладці, виконуємо, як на цій ділянці, демонтаж старих трубопроводів. Прокладаємо нові трубопроводи, фарбуємо їх, ізолюємо, закриваємо назад лотками. І сподіваємося, що ці трубопроводи не менш ніж 20 років ще виконуватимуть свої обов’язки”, — розповідає інженер.

Кирило Купрій говорить, щороку замінюють близько десяти кілометрів труб тепломереж. Цього року завдяки допомозі від міжнародних спонсорів та інших країн — USAID, уряду Данії — планують замінити 20 кілометрів.

Станом на дев’яте серпня, каже Кирило Купрій, виконали роботи на восьми кілометрах тепломереж.