Смерть Навального. Як відреагував світ?

22:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Олексій Навальний сьогодні  помер. Про це повідомляє пресслужба управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу (ФСВП).

Відомий російський опозиціонер Олексій Навальний помер у виправній колонії «Полярний вовк» у селищі Харп.

Нагадаємо, до цього буквально за 2 місяці померли 2 лікаря, які його лікували. Один – заступник головного лікаря, інший – завідувач відділеня.

Президент США Джон Байден заявив, що президент Росії Путін несе відповідальність за ймовірну смерть опозиціонера Олексія Навального.

ЄС покладає на російський режим одноосібну відповідальність за цю трагічну смерть – Шарль Мішель

Смерть Олексія Навального стала головною новиною на сайтах усіх світових ЗМІ. Також всього через годину після оголошення цієї інформації, світові політики вже дали свої коментарі. Більшість впевнена, що до смерті російського опозиціонера причетні спецслужби Росії.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Навальний заплатив смертю за свою мужність повернутися до Росії.

«Ще немає остаточного підтвердження, але ми виходимо з того, що з великою ймовірністю Навальний помер у російській в’язниці. Я зустрічався з ним у Берліні, коли він лікувався у Німеччині від наслідків отруєння, спілкувався з ним про відвагу його рішення повернутися до Росії. Нині він заплатив за це своїм життям.

Ми добре знаємо, що це за режим. Той, хто критикує, хто виступає за демократію, має боятися за своє життя та свою безпеку. Тому ми вражені. Наші думки з його дружиною, його дітьми, його друзями, з його послідовниками. Це знак, як Росія змінилася. На жаль, цей процес розпочався дуже давно, вона давно відійшла від демократії, це давно не демократія», – сказав канцлер ФРН Олаф Шольц.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував смерть політика під час конференції.

«Щойно стало відомо, що в російській тюрмі загинув Олексій Навальний. Очевидно він убитий Путіним, як і тисячі інших закатованих, замучених через одну цю істоту. Путіну все одно хто загине, аби тільки він зберіг свої позиції», – наголосив український президент.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська зауважила, що «ця трагедія – черговий доказ, що людське життя для диктаторів нічого не означає».

«Я вимагаю від міжнародної спільноти дій, щоб захистити мого чоловіка та інших політичних ув’язнених, які перебувають у страшній небезпеці», – написала Тихановська на сторінці у соцмережі X (раніше Твіттер).

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак опублікував твіт про смерть Олексія Навального: «Будучи найзавзятішим захисником російської демократії, Олексій Навальний протягом усього свого життя демонстрував неймовірну мужність. Мої думки з його дружиною та народом Росії, для якого це величезна трагедія».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що всі факти навколо смерті Навального мають бути встановлені, а Росія має відповісти на серйозні питання.

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що відповідальність за смерть політика Олексія Навального лежить на керівництві РФ.

«Олексій Навальний боровся за цінності свободи та демократії. Заради своїх ідеалів він приніс найвищу жертву. ЄС покладає на російський режим одноосібну відповідальність за цю трагічну смерть. Я висловлюю глибоке співчуття його сім’ї. І тим, хто бореться за демократію по всьому світу в похмурих умовах. ЄС покладає на російський режим одноосібну відповідальність за цю трагічну смерть. Але боротьба за свободу ніколи не закінчується», – написав Мішель у соцмережі Х.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила думку, що Путін нічого не боїться більше, ніж інакомислення з боку власного народу.

«Похмуре нагадування про те, що таке Путін та його режим. Давайте об’єднаємося у боротьбі за свободу та безпеку тих, хто насмілюється виступати проти автократії», – заявила фон дер Ляйєн.

Голова європейських дипломатів Жозеп Боррель поклав відповідальність за смерть Навального за Володимира Путіна.

«Приголомшений повідомленнями ЗМІ про смерть Олексія Навального, дуже сміливу людину, яка присвятила своє життя порятунку честі Росії, давши надію демократам та громадянському суспільству», – також заявив політик.