Шольц може достроково залишити посаду канцлера Німеччини – ЗМІ

17:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Канцлер Німеччини Олаф Шольц може достроково залишити посаду канцлера ФРН. Це пов’язано з низьким рівнем підтримки Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), повідомляє Bild.

Опитування Національного інституту прикладних наук Ліона показало, що протягом 2023 року підтримка партії впала з 20% до 15%.
На думку аналітиків, ключовий фактор фіаско СДПН полягає в тому, що тільки кожен п’ятий німець позитивно оцінює роботу канцлера Шольца, який представляє партію.
Італійська газета La Repubblica з посиланням на джерела пише, що Шольц може достроково піти у відставку 2024 року. Його наступником може стати міністр оборони Борис Пісторіус, який нещодавно очолив рейтинг найпопулярніших німецьких політиків.
Причиною відставки канцлера може стати скандал, що стався ще 2020 року з компанією Wirecard та її босом Яном Марсалеком (наразі він, імовірно, переховується в Москві). На той час саме Шольц очолював Федеральне міністерство економіки та відповідав за фінансовий регулятор, який не помітив найбільшу шахрайську схему в історії Німеччини з часів Другої світової війни.

Шольц завжди заперечував свою відповідальність за цей фінансовий скандал. При цьому міністерство фінансів ФРН відхилило прохання оприлюднити зміст зустрічей між Марсалеком та представниками відомства.