Щоб у кожному домі щастя було – повною ложкою!

14:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Звичайна ложка для господині – перша помічниця на кухні, але не завжди вона виконує лише функції господарського призначення.


Дерев’яна розписна ложка символізує міцність родинних відносин, а дерево – приносить затишок й тепло у дім. Часто такі ложки дарили подружжю, аби стосунки були міцними на довгі роки. Але існує особлива ЛОЖКА – ЗАГРЄБУШКА – символ ситості, достатку і добробуту.


8 листопада у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  згадували традиції разом з майстринею Ганною Петрик. Майстер-клас “Ложка-загрєбушка” відбувся за ініціативою Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” та при підтримці простору “Вільна”.

На занятті вирішили власноруч виготовити оберіг, завдяки якому в кожній оселі буде панувати благополуччя та достаток.


“Навчання розпочали з цікавинок про призначення ложки, її використання в різноманітних обрядах і традиціях. Кожна панянка обрала свій колір дерев’яної ложки, і усі дружньо приступили до творчої частини майстер-класу. Прикрашали свій оберіг зображеннями  квітів, ягід, метеликів, а також символами Сонця – знаком життєдайної сили. – Аби вийшла цікава композиція, майстриня Ганна Петрик вирішила ускладнити творчий процес і додала “до пари” ще один предмет, перев’язавши готовий виріб яскравою атласною стрічкою. Тепер залишилося господиням віднести оберіг додому і прошепотіти своє прохання, аби ложка-загрєбушка “запрацювала”, – розповіла про дійство керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.