«ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії»: мешканців та гостей міста запрошують на дослідницьку екскурсію

13:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У четвер, 28 вересня, о 19:00, у Миколаєві відбудеться дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії». 

Миколаївська обсерваторія претендує на включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, що заснована у 1821 році як морська. У всьому світі існує лише дві установи, які вивчають розташування небесних тіл. Одна у Вашингтоні, інша – у Миколаєві.

Предмет особливої ??гордості астрономів – музей. Тут є унікальні астрономічні інструменти — меридіанне коло та переносне вертикальне коло Репсольда, колекція астрономічних годинників XVIII-XIX ст., старовинні астрономічні книги тощо.

Спаський курган, де розташована обсерваторія, є найвищою точкою Миколаєва (52 м над рівнем моря). Тому, якщо погода дозволить, окрім екскурсії відвідувачі зможуть подивитися у телескоп на Місяць і зорі над Бугом.

Захід проходить в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», який реалізує Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

Тривалість заходу до 2 годин.

Адреса: Миколаївська астрономічна обсерваторія (вул. Обсерваторна, 1).

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена.