Про родини, які вірно служили Батьківщині, любили рідний край та залишали нащадкам твори мистецтва

11:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Днями в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся цікавий захід, про який розповіли на фейсбучній сторінці бібліотеки її співробітники.
Пропонуємо вашій увазі цю розповідь.
Наша земля багата талановитими людьми, якими ми пишаємося. Про відомих представників нашого краю миколаївці дізналися під час зустрічі «Відомі родини Миколаївщини: Аркаси, Бабічі», що відбулася 19 березня у рамках проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє». З покоління в покоління ці родини вірно служили Батьківщині, віддано любили рідний край та залишали нащадкам твори мистецтва.
З цікавими фактами біографії генерал-лейтенанта, археолога та історика Захарія Аркаса, який разом зі своїм братом, генерал-ад’ютантом та адміралом Миколою Аркасом, зробив значний внесок у розвиток нашого міста та української культури загалом, учасників заходу ознайомила лауреатка Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса у номінації «Просвітницька діяльність», віцепрезидентка Національної туристичної організації України Тетяна Чичкалюк.
Кандидат історичних наук, завідувачка Музей суднобудування та флоту Тетяна Мітковська продовжила розповідь про Головного командира Чорноморського флоту та портів Миколу Аркаса інформацією щодо започаткованого ним на Чорному морі торговельно-комерційного судноплавства і панцирного суднобудування.
Директор – художній керівник Миколаївський академічний художній драматичний театр, лауреат Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса у номінації «Народна творчість і художня самодіяльність» Артем Свистун розповів про музично-театральну діяльність та творчі досягнення композитора, просвітника і громадського діяча Миколи Аркаса, зокрема про створену ним на основі поеми Тараса Шевченка оперу «Катерина», що одразу поставило її автора в один ряд з провідними діячами українського національного відродження.
Директорка Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, лауреатка Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса у номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини» Вікторія Агаркова ознайомила присутніх з унікальним інформаційним електронним ресурсом «Аркасівська спадщина», який містить оцифровані книги, офіційні документи, особисті листи, рукописи, фотоматеріали, що пов’язані з родиною Аркасів і зберігаються у фондах Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, Миколаївський обласний краєзнавчий музей, Історія Миколаївщини (Державний архів Миколаївської області), Миколаївський ліцей імені Миколи Аркаса.
Продовжувачем славних аркасівських традицій можна вважати відому на Миколаївщині родину Бабічів, представники якої у різні часи пов’язали життя з військовою справою, суднобудуванням, мистецтвом.
Інженер-конструктор Чорноморського суднобудівного заводу, письменник, краєзнавець, журналіст, лауреат Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса у номінації «Просвітницька діяльність» Валерій Бабіч розповів про початок літературної діяльності під впливом матері – журналістки Тетяни Трескунової, яка протягом 36 років працювала в редакціях газет Запорізької та Миколаївської областей. Спогадами про Тетяну Трескунову поділилася з присутніми і редакторка багатьох книг Валерія Бабіча, журналістка Тетяна Даниленко.
Тетяна Чичкалюк, Валерій Бабіч та Вікторія Агаркова на заході у бібліотеці
Валерій Бабіч поділився історією створення видань «Наші авіаносці» та «Місто Святого Миколая і його авіаносці», а також представив книгу «Вірші та пісні» свого сина – українського поета, волонтера ветеранської організації «ResPublica. Брати по зброї», військового, який загинув у боротьбі за незалежність України, Гліба Бабіча.
Волонтерка Вікторія Ополинська розчулила усіх присутніх спогадами про брата і зачитала уривок з книги Валерія Бабіча «Древо життя», яку днями отримала у дарунок наша бібліотека.
Присутні на заході переглянули віршовану відеоприсвяту на честь загиблого батька у виконанні Дарки Бабіч і зі сльозами на очах слухали пісні українського рок-гурту «Kozak System» на вірші Гліба Бабіча.
Чималу зацікавленість учасників зустрічі викликала підготовлена до заходу книжкова виставка «Ті, хто вміє запалювати вогні», на якій були представлені видання кінця ХІХ – поч. ХХ ст. з колекції Аркасів, що зберігаються у Музеї книг, а також твори Валерія і Гліба Бабічів.