Під час буревіїв, що пройшлись Миколаєвом минулого року, було повалено біля 400 дерев

13:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаєвом минулого року пройшли кілька буревіїв, внаслідок яких значна кількість дерев були повалені. Статистику падіння зелених насаджень в ефірі телеканалу МАРТ навела інженер-дендролог КП «Миколаївські парки» Олена Недільська.

Так, у липні 2023 року за день впало 143 дерева. А у листопаді вітер повалив 249 дерев.

«Дерева падали і після цього. Адже буревій валить їх не всі в один день. Вітром їх розхитало і за два-три дні деревопад продовжується», – пояснила експерт.

Пані Олена нагадала про гіркий досвід, коли в парку «Ліски» за день впали 34 сосни. Це було, як «ефект доміно» — впало одне дерево і за собою потягнуло інші.

Але найбільше по місту падає тополь. Це пояснюється тим, що у них вікова межа 45 років. Якщо виходити з того, що вони висаджувались у 60-ті роки минулого століття, ці дерева давно досягли вікової межі. У них коренева система відмирає і дерево щільно не тримається в ґрунті. Тож при сильних вітрах тополі падають.

За словами Олени Недільської, щоб таких випадків не було, слід керуватися Правилами утримання зелених насаджень. Там чітко вказані норми та відстань висадки дерев.

Так, від будівлі саджати дерево можна на відстані 5-8 метрів, від проїзної частини має бути 4 метри. Відстань між деревами має сягати 4-8 метрів, в залежності від породи.