ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини Росією

11:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

признали РФ стороной конфликта, новости, РФ, война, Украина, конфликт, ОРДЛО, Донбасс, Крым, резолюция, ООН

Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію, яка засуджує порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

“Я вітаю оновлену резолюцію Генасамблеї ООН, яка засуджує грубі порушення Росією прав людини та, зокрема, закликає її припинити насильницьку депортацію та гарантувати безпечне повернення всіх українських дітей і цивільних заручників. Це одні з найогидніших злочинів, і вони мають бути припинені”, – написав у соцмережі X міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Цього року Комісія ООН з розслідування ситуації в Україні встановила, що РФ скоїла низку воєнних злочинів в Україні, включаючи атаки на енергетичну інфраструктуру, примусову депортацію українських дітей, а також ув’язнення, тортури, зґвалтування і вбивства українців.

За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, український уряд зібрав докази близько 109 тисяч воєнних злочинів Росії, включаючи фізичні та кібератаки. Ідентифіковано понад 400 підозрюваних у скоєнні цих злочинів. Близько 300 з них уже висунуті звинувачення, а понад 60 —  засуджені.