Нові пропозиції перейменувань в Миколаєві

13:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві продовжуються засідання топонімічної комісії, яка займається перейменуванням назв вулиць, парків, проспектів, площ в межах декомунізації та дерусифікації. Голова комісії Олександр Тригуб – доктор історичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ ім. Петра Могили – на своїй сторінці у фейсбуці розмістив наступну частину з цього списку перейменувань.

Пропонуємо вашій увазі перелік з протоколу №3 від 25 жовтня 2023 року:

вул. Комісара Мартинюка -12-а Воєнна

вул. Генерала Попеля – вул. Олега Кравця

вул. Наваринська – вул. Героїв-Рятувальників

вул. Ганни Дівіної – вул. Заповідна

парк «Єкатерининський» – парк «Чумацький»

вул. 295-ї Стрілецької дивізії – вул. Оборони Миколаєва

вул. Генерала Бєлова – вул. Ігоря Бедзая

вул. Гастелло – вул. Фрітьофа Нансена

пров. Гастелло – пров. Фрітьофа Нансена

вул. Першотравнева (Велика Корениха) – вул. Українських добровольців

вул. Декабристів (Велика Корениха) – вул. Андрія Подліпнюка

вул. Чкалова (Велика Корениха) – вул. Кінбурнська

вул. Бузька (Велика Корениха) – вул. Давньоримська

вул. Набережна (Велика Корениха) – вул. Заплавна

вул. 8 Березня (Велика Корениха) – вул. Тетяни Яблонської

вул. Громадянська (Велика Корениха) – вул. Козака Бабиченка

вул. Партизанська (Велика Корениха) – вул. Козака Гетьманенка

вул. Поліни Осипенко – вул. Олексія Волкова

Може виникнути питання, навіщо перейменовувати Бузьку, Громадянську та декілька інших “нейтральних”. Це робиться для ліквідації дублювань – сьогодні однакові назви є і у центрі Миколаєва, і на його “околицях”.

І якщо вже наша газета вирішила знайомити читачів з новими пропозиціями, вважаємо, що в деяких випадках корисно буде додати пояснювання стосовно імен, які згодом мають з’явитися на мапі міста. Бо ми впевнені, що значна частина містян не знають, що то за люди і чому удостоїлися честі бути увічненими.

Є серед них герої-воїни російсько-української війни, які віддали своє життя, захищаючи Батьківщину.

* Олег Кравець – народився на Львівщині, мешкав у Миколаєві. У складі 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу у 2014-2015 роках захищав Україну на Сході. Перебуваючи в АТО, втратив одну ногу та отримав тяжке поранення другої. Проте вів активний спосіб життя, регулярно брав участь в “Іграх нескорених”.

Олег Кравець – відомий у Миколаєві правозахисник, боровся за права ветеранів, активно виступав проти затоплення частини Національного природного парку “Бузький Ґард”.

* Ігор Володимирович Бедзай – полковник Військово-Морських Сил України, заступник командуючого ВМС ВСУ. Герой України. Володар Відмінності Президента України – “Национальна легенда України”. Народився у 1972 році в Миколаєві. Загинув 7 травня 2022 року.

* Андрі‌й Іва‌нович Подліпню‌к – сержант 54-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України, учасник війни на Сході України. Позивний “Мамай”. Був призваний за мобілізацією, і з серпня 2015 року воював під Маріуполем – матрос, навідник десантно-штурмової роти 1-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї ОБрМП.

Через деякий час після демобілізації знов повернувся на фронт, підписавши контракт з 54-ю бригадою, у складі якої воювали бійці “Правого сектору”. Був старшим на передовій позиції під Дебальцевим.

Загинув 11 листопада 2016 року поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область).

* Олексіій Віталійович Волков – миколаєвець, солдат Збройних Сил України. Водій-електрик 79-ї окремої аеромобільної бригади. Загинув у 2014 році. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У 2014-му на фасаді миколаївського професійного ліцею, де вчився загиблий воїн, відкрили меморіальну дошку.

І ще декілька коментаріїв щодо інших особистостей, які запропоновані для назв вулиць.

* Фрітьоф Нансен – норвезький полярний дослідник, політичний та громадський діяч, гуманіст, філантроп, лауреат Нобелівської премії миру 1922 ріку. Залишилась в історії людства “Місія Нансена” – це об’єднання ряду товариств під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста, яку очолив Нансен. Завдяки місії, була надана допомога голодуючим жителям України під час Голодомору 1921-1923 років, в тому числі – жителям Миколаївщини.

* Тетяна Ніловна Яблонська – художниця-живописець, графік, педагог. Народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР та Національної премії ім. Т. Шевченка. Герой України.

Підготувала Наталія Христова.