Нова книга: “Історія професійно-технічної освіти Миколаївщини”

11:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Миколаївському інституті післядипломної освіти відбулась презентація сигнального екземпляру нової книги “Історія професійно-технічної освіти Миколаївщини”, в якій зібрані розповіді про розвиток професійної освіти в нашому регіоні майже за 80 років.
Про роботу над книгою розповіла автор-укладач Людмила Комісарова, заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації – начальник управління професійної (професійно-технічної), вищої освіти та кадрового забезпечення.
На презентації були присутні керівники миколаївських професійних учбових закладів та видавник Ірина Гудим.
Про унікальність цього видання, про роботу над ним авторського колективу Людмила Комісарова розповіла на своїй сторінці у фейсбуці.
В 2019 році виникла мрія випустити книгу «Історія професійно-технічної освіти Миколаївщини»… В 2020 році це вже була мета – зібрати по крупинкам, по зернинкам, систематизувати, віднайти забуте, згадати поіменно творців, відтворити надзвичайні явища і події історії професійної освіти регіону. І це є складною, але вдячною працею, вінцем якої став вихід книги. Але були і є важкі часи, і на деякий час робота була призупинена. Але незважаючи на складні умови… ми випустили і презентували нашу книгу.
Насправді ми отримали унікальну книгу, присвячену професійно-технічній освіті Миколаївщини. Професійно-технічна освіта не тільки готує кадри для економіки, вона виховує Людину, сприяє розвитку її таланту, вчить любити рідну неньку, працювати на її благо. Минуть віки – та житиме те, що створено людиною, її золотими руками, розумом і серцем.
Спасибі всім колективам закладів за знання, за досвід, самовіддачу та за величезний внесок у нашу освіту, за створення книги.
Кожен народ і заклад продовжує себе в дітях, нових поколіннях, генерує національний дух, характер, спосіб життя через систему освіти і виховання. Тому цілком природним і закономірним є прагнення зберегти історію профтехосвіти.
Подяка Ірині Гудим за таку видавницьку красу”.
На фото у фокусі – Ірина Гудим та Людмила Комісарова.