На Тилигулі встановили штучні рифи

14:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“Для багатьох одеситів та миколаївців цей Тилігульський лиман став порятунком у літню спеку, при закритих морських пляжах. Ми ж поїхали туди з іншою метою – із науковою… Вперше в Україні на Тилігульскому лимані були встановлені рифові кулі, надані міжнародною асоціацією «Альянс природнього відновлення устриць» (The Native Oyster Restoration Alliance (NORA)) та Фундацією рифових куль (Reef Ball Foundation).

Ця конструкція є міжнародно протестованою і вже встановлена в 62 країнах світу. Вона зроблена з цементу за спеціальним запатентованим рецептом з додаванням мікрокремнозему (силікатного пилу) з рН, подібним до морської води, що забезпечує сумісність з морським середовищем і підвищує його привабливість для колонізуючих організмів.
Тилігульский лимані страждає від надмірного антропогенного навантаження. Водночас лиман має піщано-мулистий субстрат дна, що обмежує розвиток молюсків.
Цікаво було потрапити до наукового середовища людей, які живуть екологією, та стати учасником програми занурення штучних рифів”, – про це розповіла на своїй сторінці у ФБ волонтер з Одеси Оксана Кузнєцова.

А додала інформації – також на своїй сторінці ФБ – миколаївська голова Асоціації туристичних лідерів Миколаївщини Тетяна Чичкалюк.

“Тилігул. Дві доби 15-16 серпня у селі Українка проходив інформаційний еколого-просвітницький захід. «Штучні рифи та розвиток аквакультури в Україні». Захід зібрав науковців зі усієї України. Тема нова, цікава, корисна. Ми тільки зробили перші кроки, попереду моніторинг, висновки, наукові обґрунтування, практичні дії, а головне – інформування на широкий загал.
Як і завжди, поруч з дорослими – діти з Українки, Миколаєва, Одеси, Тернополю, Херсону, вони – наші двигуни і стимулятори, їм переймати досвід, усвідомлювати, наповнювати інноваціями, продовжувати надважливу екологічну естафету.


Спілкування, обмін досвідом, неймовірні доповіді, світлини, вікторини, екоквести, подарунки, а співрозмовники- всесвітньознанні науковці, майстри, ще смачна їжа, прозора солена вода, музика, погашення марки «Тилігул-наш Всесвіт», а навкруги – РЛП Тилігульський.
Так і має бути – усі разом, з 62 країнами, де вже застосовують арт-болли. Дякуємо організаторам, учасникам. На спогад про початок екомарафону з різноманітними арт-боллами учасники отримали сувенірні вироби з Таврійським розписом, тепер ми з “Таврійкою” разом”, – написала пані Тетяна.