На Миколаївщині після деокупації населеного пункту відновлює роботу місцевий хлібозавод

11:37

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Снігурівський хлібзавод станом на восьме серпня виготовляє до тисячі хлібобулочних виробів на добу. До окупації цей показник був в чотири рази більшим. Підприємство поновило роботу за чотири місяці після звільнення населеного пункту.

Директорка Снігурівського хлібозаводу Надія Паламарчук розповіла  Суспільному, як підприємство відновлює потужності.

Російські військові вивезли все обладнання та залишили по собі лише сміття, говорить Надія Паламарчук.

Директорка підприємства каже, окрім обладнання з цехів окупанти вивезли шість машин.

За словами директорки, хлібозавод обслуговував колишні Березнегуватський і Снігурівський райони, тепер Баштанський.

За два роки до початку повномасштабної війни обладнання в цехах обновили повністю, говорить Надія Паламарчук. Після деокупації не знайшли нічого, вирвали навіть розетки, вимикачі та дроти.

“Неможливо підрахувати збитки. Неможливо, тому що вивезли не тільки обладнання з самого цеху, з одного, з іншого. Вивезена оргтехніка, ноутбуки, принтери. Навіть фасовочні пакети, у нас було понад 100 тисяч, їх теж немає. Ми зайшли у голі стіни”, — розповідає директорка хлібозаводу.

Для того, щоб почати роботу знову, знадобилось чотири місяці, розповідає Надія Паламарчук. Втім, каже, не вірила, що вдасться відновитись. Жодної допомоги від держави або донорів не отримували.

Станом на восьме серпня обсяги виготовлення продукції становлять до тисячі хлібобулочних виробів на день, що в чотири рази менше, ніж до окупації. У планах відновити всі потужності та навіть збільшити об’єми виробництва, говорить Надія Паламарчук.

“Обсяги на цей час дуже маленькі, а вкладати потрібно кожен місяць, і ціни ростуть кожен місяць. Якщо порівнювати ціни до війни й ціни на цей період — в рази все підвищилось”, — розповідає Надія Паламарчук.