
У Миколаївській області фонд цивільного захисту населення налічує понад півтори тисячі споруд. Це 50 відсотків від загальної потреби для захисту людей.
Про це на пресбрифінгу 7 травня розповіла заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення Миколаївської ОВА Олена Горбачова.
За словами Олени Горбачової, в області 1510 об’єктів фонду захисних споруд.
“Це захисні споруди цивільного захисту, тобто сховища та протирадіаційні укриття, їх 959. Також рамках нарощування фонду об’єктів захисту 504 найпростіших укриття обстежені і взяті на облік. Додатково на зупинках транспорту Миколаєва встановлено 26 укриттів і 17 у Очакові”, — сказала Олена Горбачова.
У нас створено 1510 об’єктів фонду споруд цивільного захисту. На жаль, вони не забезпечують стопроцентного укриття. Це 52-53 відсотки, залежно від того, як використовують ці укриття.
Не усі укриття, що на обліку управління, доступні жителям області, каже посадовиця.
“Тому що є укриття на режимних об’єктах. Вони обліковуються, але вони не застосовуються для укриття населення”, — каже Олена Горбачова.
Тому 50 відсотків нам треба нарощувати, це важкий процес і тривалий, багато грошей.
З початку 2024 року фонд споруд цивільного захисту на Миколаївщині збільшили, додала посадовиця.
“Динаміка — ми наростили за цей період ще 61 захисну споруду і покращили стан по 92 спорудах”, — зауважила Олена Горбачова.
Укриття області перебувають у комунальній, приватній, державній власностях, додала заступниця начальника управління з питань цивільного захисту населення. Кожен балансоутримувач має утримувати свої споруди.
“Держвласність фінансується з держбюджету і розраховуємо, що буде фінансування на це. Знаємо, що передбачається освітянська субвенція на обладнання укритів у закладах освіти. Обговорюється субвенція з держбюджету на умовах співфінансування по закладах охорони здоров’я. І це дуже доречно, адже територіальним громадам важко одночасно вкластись у таку кількість: їх потрібно або капітально ремонтувати, або реконструювати”, — говорить Олена Горбачова.