На Каховській ГЕС могли підірвати підводний прохід: розслідувачі NYT вказали на нові аспекти теракту

11:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Висаджена окупантами гребля на Каховській гідроелектростанції була складною інженерною конструкцією, але справді мала слабкі місця переважно у частині, прихованій під водою. Оскільки вона була побудована за радянських часів, у Москві була точна інформація про креслення та схеми будови всіх об’єктів ГЕС.

Про це розповіли журналісти The New York Times, дослідивши питання чергового теракту Росії. Гребля була побудована з величезного бетонного блоку в основі.

“Через неї проходить невеликий прохід, доступний з машинного залу греблі. Судячи зі свідчень, саме в цьому проході вибухнув заряд вибухової речовини та зруйнував дамбу”, – сказано у матеріалі.

О 2:35 та 2:54 6 червня сейсмічні датчики в Україні та Румунії зафіксували явні ознаки великих вибухів. Свідки у цьому районі чули сильні вибухи приблизно між 2:15 та 3 годинами ночі.

“Відеозаписи показують, що після того, як перша секція дамби була прорвана, сила стрімкої води проривала в греблі все більший і більший пролом”, – наголосили західні ЗМІ.

Оскільки на цьому тижні рівень води ще більше впав, він виявився нижчим за верхню частину бетонного фундаменту. За словами інженерів, секція, що впала, не була видна вище ватерлінії — переконливий доказ того, що фундамент отримав структурні пошкодження.