Миколаївців запрошують 8-15 вересня на фестиваль Mykolaiv ART Week: MEMORY

10:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ГороДскоп, Николаев, хроники, новости

Миколаївців та гостей міста запрошують відвідати Фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: MEMORY, який цього року відбудеться у змішаному форматі. А саме: онлайн-експозиція та віртуальний 3D-тур у доповненій реальності, а також офлайнові музичний концерт, покази фільму та анімації, воркшоп зі швидкого малюнку, театральна вистава, лекції та дослідницька екскурсія за лаштунками головної бібліотеки Миколаївщини.

Фестивальні активності відбуватимуться щодня з 8 по 15 вересня на різних локаціях міста. Вхід на усі події вільний за умови попередньої реєстрації.

Організатори фестивалю: Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва. Головна фестивальна подія міста проходить за підтримки Українського культурного фонду.

«Цьогорічна тема фестивалю – це ПАМ?ЯТЬ / MEMORY. на нашу думку, вона цілком відображає нашу нову реальність, в якій ми з вами живемо. В умовах повномасштабної війни Україна бореться за власне майбутнє, одночасно повертаючись до тем ідентичності й опрацювання свого минулого. Тому саме про це ми хочемо сьогодні поговорити», – каже Дмитро Ларченко, куратор виставки фестивалю.

Офіційне відкриття Фестивалю пройде у ДОФі 8 вересня. О 18:00 – старт мистецької події та презентація онлайн-виставки MEMORY, на яку свої роботи подали 260 учасників з 5 континентів світу. Для віртуальної експозиції відібрали 70 авторів з мистецькими проектами у різних жанрах, які працюють з темами дослідження культури пам?яті, історії національної та особистісної ідентичності. Це фотографія, живопис, графіка та відеоарт. Відібрані роботи демонструватимуться у віртуальному просторі на спеціальній онлайн платформі, де за допомогою гаджету можна гуляти, роздивлятися твори і поринати в атмосферу ПАМ?ЯТІ під спеціальний музичний супровід. Частину відеоарту можна буде побачити і в офлайні – на новій виставковій локації Дому офіцерів флоту.

О 19:00 стартує музичний джазовий концерт-відкриття фестивалю від PERFORMANCE BAND Володимира АЛЕКСЄЄВА. В програмі труба, контрабас, ударні, клавішні і вокал.

Програма фестивалю:

8 вересня, п’ятниця

18:00 – Відкриття фестивалю. Презентація віртуальної виставки MEMORY у доповненій реальності

19:00 –  джазовий концерт-відкриття фестивалю від PERFORMANCE BAND Володимира АЛЕКСЄЄВА;

Локація: ДОФ (вул. Артилерійська, 9)

9 вересня, субота

16:30 – Показ сучасної світової анімації. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/artweek_001

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/667427711980657/

Локація: ДОФ (вул. Артилерійська, 9)

10 вересня, неділя

16:00 – Воркшоп зі скетчингу або швидкого малюнку від художниці Світлани Чебанової. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/artweek_002

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

11 вересня, понеділок

12:00 – Дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської бібліотеки». Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/PROsho03

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/821925729434640

Локація: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека (вул. Маріупольська, 9)

18:00 – Лекція-дискусія «Нові імена в топонімах Миколаєва. Хто ці люди?» з історикенею Ганною Червак. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/decol_mykolaiv_6

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/261191370169190/

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

12 вересня, вівторок

18:00 – Презентація результатів дослідження «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва». Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/decol_mykolaiv_7

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/666672812190779/

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

13 вересня, середа

18:00 – Спеціальний показ документального фільму «День Незалежності» за участі творців. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/kino_002

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/2309724312559510/

Локація: Миколаївський академічний художній драматичний театр (вул. Адміральська, 25)

14 вересня, четвер

18:00 – Лекція «Меморіали: монополія на пам’ять vs мистецьке бачення» від Юлія Манукян, співзасновниці та кураторки мистецьких та урбаністичних проєктів ГО «Урбан Ре-Паблік» (Херсон), лавреатки Премії Вацлава Гавела за креативне дисидентство 2023.

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

15 вересня, п’ятниця

17:00 – Театральна вистава за новелою Миколи Хвильового «Я(Романтика)» від режисера Дениса Степчука, камерний театр «МАЛАНКА» (м. Київ)

Локація: Миколаївський академічний художній драматичний театр (вул. Адміральська, 25)

Про усі анонси та деталі програми можна дізнатись за посиланням: https://linktr.ee/myartplatforma