“Ми не знаємо, що ще може бути”: у санепідслужбі Миколаївської області розповіли про якість води

14:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З понеділка, 19 червня, у Миколаєві та області заборонили купатися та виловлювати рибу , оскільки показники річкової та морської води не відповідають нормам. За словами головного державного санітарного лікаря Миколаївської області Володимира Клочка, ця заборона допоможе людям уникнути тяжких захворювань.

Про це йшлося під час брифінгу санітарного лікаря, повідомляє кореспондент «Новин-N» .

Заборона на купання та вилов риби дає можливість запобігти спалахам заражень інфекціями, що знаходяться у забрудненій воді.

«Скільки це триватиме (заборона, – прим.авт.) поки невідомо. Ведеться постійний моніторинг стану підтоплених акваторій, стану питного водопостачання. Те, що ми маємо сьогодні у річках – ми знаємо, але те, що ще може бути – ні», – розповів Клочко.

Також він зазначив, що контроль за дотриманням заборони проводитимуть співробітники поліції та регіональна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Крім того, головний санітарний лікар повідомив, що на сьогоднішній день повідомлень про спалахи масових захворювань на кишкові інфекції не зафіксовано.

Раніше повідомлялося, що  лікарні Миколаєва готові до можливого спалаху інфекційних хвороб.

З понеділка, 19 червня, на територіях Херсонської, Миколаївської та Одеської областей заборонять купатися і виловлювати рибу, оскільки показники річкової та морської води суттєво погіршуються, повідомив напередодні на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

«На Одещині ситуація досить ризикована, тому закликаю громадян не користуватися водоймами, не купувати рибу у невстановлених місцях та не виловлювати її», – зазначив він.

Водночас станом на 15 червня у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях епідемічна ситуація була стабільною, спалаху інфекційних захворювань не виявлено, лише сезонні рівні захворюваності на гострі кишкові інфекції.

Фахівці провели понад 1000 досліджень води – питної централізованої, децентралізованої, поверхневих водойм. Також було встановлено прилади швидкого аналізу питної води, що показують результат основних мікробіологічних показників води протягом 18 годин.

Зокрема, вода зі свердловин, а також та, що подається централізовано у Миколаївській, Херсонській областях, є абсолютно безпечною як за хімічними, так і за мікробіологічними показниками.

Зазначається, що найбільшу загрозу становлять індивідуальні колодязі. Оскільки вони були затоплені, там є певна частина мулу, і вода в них зараз є небезпечною для здоров’я.

«Ми радимо мешканцям, що повертаються, таку воду не використовувати для пиття та приготування їжі», — каже заступник міністра охорони здоров’я.

Вода з колодязів не відповідає ні за хімічними, ні за мікробіологічними показниками.

Представники місцевої влади забезпечують мешканців питною водою, а також надають таблетки для її знезараження. Всю актуальну інформацію можна отримати у керівників об’єднаних територіальних громад чи у сільських старост.

Водночас Ігор Кузін розповів, яким буде алгоритм дій щодо індивідуальних колодязів, коли зійде вода. Так, бригада ДСНС спочатку відкачає воду з підвалів та допоможе усунути завали, а після цього розпочнеться робота з очищення колодязя: з нього викачають усю воду, промиють стіни від мулу та продезінфікують воду.

Як повідомлялося раніше, у Миколаєві можуть припинити роздачу питної води через її невідповідність санітарним нормам.