Книга про Миколаївщину: повоєнний розвиток природно-заповідного фонду

16:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Природоохоронці видали книгу про Миколаївщину, що містить проаналізовані втрати природно-заповідного фонду та екосистем регіону внаслідок воєнних дій. У виданні подана узагальнена інформація про біорізноманіття та потенціал територій для створення нових заповідників.

Про  повідомили на сайті Української природоохоронної групи (UNGG).

Миколаївська область різноманітна на природні екосистеми. Тут поширені степи та луки, екосистеми пісків та озер на Кінбурнській косі, природні комплекси Березанського та Тилігульського лиманів, каньйони річок Південний Буг, Інгулець, Інгул.

Кожен шостий вид рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, трапляється на Миколаївщині.

Аби охороняти екосистеми та рідкісні види, в області створені 157 заповідників.

“Однак, на жаль, усі заповідні території Миколаївщини становлять лише 3,18 відсотка площі області. І це один з найнижчих показників у країні. Водночас, природних територій, які варті охорони, на Миколаївщині більше, ніж у багатьох інших областях”, — йдеться в повідомленні пресслужби.

Внаслідок широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, близько десяти відсотків області потрапили в зону бойових дій. І ще три відсотки станом на листопад 2023 року — залишаються окупованими (Кінбурнська коса) російськими військами.

Через замінування протягом багатьох років ці території взагалі не будуть доступними для відвідування.

“На довгий час місця бойових дій залишаться забруднені через вибухи боєприпасів, горіння військової техніки та інших факторів. І перш, ніж поновлювати на них хоча б господарську діяльність, необхідно детально вивчати стан забруднення, щоб визначити ступінь безпечності цих територій”, — розповіли в Українській природоохоронній групі.

Під час створення книги автори підготували 19 обґрунтувань на користь нових заказників та пам’яток природи у різних частинах регіону.

“Також підготували обґрунтування для створення нових нацпарків “Березанський” та “Громоклійський”. Ми розробили й “Методичні рекомендації з відбору проб ґрунту в зонах бойових дій”, — зазначили у дописі.

Роботу виконували протягом 2023 року завдяки проєкту “Природний потенціал у планах громад повоєнної Миколаївщини”, що реалізовували за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках “Transition Promotion Program”.