Калинова фантазія в техніці квілінгу

14:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Майже у всіх народів є рослини-символи. В українців – це верба й калина. Посаджене коло хати дерево калини милує навесні око своїм білим цвітом. Восени дерева вкриваються червоними кетягами стиглих ягід, які обов’язково господині виставляють взимку поміж віконних рам. Це символ батьківської хати та рідної землі.

7 вересня у Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв відбувся майстер-клас з виготовлення листівок “Калинова Україна” у техніці квілінгу при підтримці простору “Вільна” . Для навчання цьому філігранному мистецтву Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила майстриню Жанну Максимову.
Заняття саме з квілінгу в нашій бібліотеці проводиться не вперше. Отже, основи цього виду мистецтва учасницям майстер-класу були знайомі. Саме тому обрали більш складну композицію та виготовлення елементів для створення роботи.

 


Крутили паперові смужки довго, ретельно і терпляче. Розбивали на відтінки, формували за розміром та вибудовували загальну композицію. Аби додати певного об’єму, майстриня запропонувала викладати паперові елементи у декілька шарів. Тому, стиглі грона калини вийшли доволі натуральними. Хтось навіть додав до зеленого листя жовтих та помаранчевих кольорів, аби підкреслити осінній настрій.

Час сплинув швидко, але корисно. Кожна панянка виготовила свою калинову фантазію. Задоволені й щасливі дівчата ще довго дізнавалися у майстрині тонкощі квілінгу, а також вирішили зайнятися цим видом мистецтва більш професійно.