Хто вирішуватиме долю Каховського водосховища

12:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) вважає, що рішення Кабінету Міністрів про схвалення експериментального проєкту будівництва нового Каховського гідровузла є необґрунтованим, поквапливим, а тому хибним.
Відповідне звернення НЕЦУ надіслав на адресу Кабінету Міністрів України. У зверненні підкреслюється, що зазначене рішення було ухвалено без консультацій з науковим та експертним середовищем, без обговорення з громадськістю, без стратегічної екологічної оцінки – лише за пропозицією приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго».
Жоден український Закон не уповноважує Кабінет Міністрів України схвалювати «експериментальні» гідропроєкти вартістю понад 2 млрд. дол. США з порушенням природоохоронного законодавства.
НЕЦУ закликало Уряд призупинити виконання рішення Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 730 та ініціювати його перегляд. Створити робочу групу науковців, експертів, громадськості для розроблення комплексного рішення відновлення постраждалої території відповідно до вимог природоохоронного законодавства.
Якщо Уряд має мільярд доларів США для розгортання робіт за проєктом, то ці кошти мають бути спрямовані на потреби українського війська, задля перемоги. Перемога – головна мета!