Хризантеми – осінні квітки щастя

9:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Літо добігло кінця. Все більше ми помічаємо навкруги подих осені.

Наприклад, квіти. Вони змінюються: від шовкових півоній та тендітних лілій -до пишних айстр та хризантем. Часто хризантему називають “квітка щастя”. Вважається, що вона сприяє душевному спокою людини , звільняє від гніву та забезпечує захист. 


30 серпня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  відбувся феєричний майстер-клас з виготовлення прикраси “Стильна квітка” при підтримці простору “Вільна” . Для проведення заняття з виготовлення брошки з фоамірану у вигляді  хризантеми Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила досвідчену майстриню Віру Жевнер.


На початку навчального процесу присутні ознайомилися з творчістю майстрині. Розмаїття декоративних квітів на презентованій міні-виставці ввели у творчу спокусу учасниць. Але їм вдалося швидко опанували емоції і сконцентруватися саме на квітці хризантеми.
Творчий процес складався з багатьох послідовних етапів, потребував уваги та часу. Майстер-клас виявився не з легких. Хризантема так просто не піддавалась, але за “квітку щастя” дівчата боролися!


Артлокація з самого початку замайоріла різнобарвними площинами фоамірану. Дівчата завзято розпочали вирізати заготовки для майбутньої квітки: складні, багатошарові, об’ємні. Кожна пелюстка формувалася за допомогою ножиць, склеювалась, вигиналася, піддавалася термообробці та скріплювалась з іншими елементами. Готові форми квітів доповнювали зеленим листям, які панянки підготували за допомогою гарячої праски і силіконового молду. Останнім етапом робочого процесу стало прикрашання квітки бісерними тичинками, маленькими декоративними сонечками, а також додавання застібки.

“Квітковий сад розквітнув у бібліотеці. Кожна неповторна квітка підкреслила особливість образу своєї господині. Звичайна хризантема наповнила щастям одразу багатьох жінок” -, розплвіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова..