Городище “Дикий Сад” у Миколаєві та ще дев’ять пам’яток внесли до держреєстру нерухомих пам’яток України

16:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале


Десять об’єктів культурної спадщини місцевого значення, розташованих у Миколаєві, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Наказ про це розміщений на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.
“Під час утворення цієї електронної бази даних, що буде частиною Національної інфраструктури геопросторових даних, пам’ятник буде відображатися у цьому реєстрі, де зокрема, громадяни зможуть отримувати інформацію, офіційні витяги”, — говорить спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації Владислав Довбня.

Серед десяти пам’яток, внесених до реєстру у лютому 2024 року низка історичних будинків у Миколаєві, мармурові леви, що розташовані на вході до Каштанового скверу.

Також є пам’ятка археології — городище “Дикий Сад”. Керівник досліджень городища Кирило Горбенко розповів, що це поселення існувало близько 250 років — в останню чверть другого тисячоліття до нашої ери.
“Це дозволяє, по-перше, охороняти цей об’єкт — тобто він є під охороною держави. І, по-друге, це дозволяє виготовити нарешті облікову документацію, щоб її статус був підтверджений — з визначеними межами, з описом об’єктів”, — каже керівник досліджень городища.
Кирило Горбенко говорить, внесення до держреєстру фіксує правильну назву — городище, укріплене поселення, а також сприяє збереженню та розвитку пам’ятки.З початку повномасштабної війни пам’ятку не досліджували, каже Горбенко. Влітку 2024 року роботи у “Дикому Саду” планують відновити. У перспективі — створити музей просто неба.