Франція і Німеччина виступили в G7 проти конфіскації російських активів

10:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Смолия, послы, дипломатия, Большая семерка, G7, НБУ, Смолий, США, Япония, Канада, Италия, Франция, Германия, Великобритания, Украина, новости, Нацбанк

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер публічно заперечив думку міністерки фінансів США Джанет Єллен про те, що було б законно монетизувати близько 300 мільярдів доларів із заморожених російських активів. 

У вівторок Єллен заявила журналістам, що існують «вагомі міжнародні правові, економічні та моральні аргументи» для отримання вартості з російських активів, повної їх конфіскації, або використання їх як застави, і «теорія контрзаходів» виправдовує такі дії згідно з міжнародним правом.

За словами Ле Мера, Франція переконана, що в міжнародному праві немає достатніх підстав для конфіскації. Він сказав, що будь-які подібні кроки мають повністю спиратися на міжнародне право та вимагають підтримки всіх членів уже не G7, а G20, куди входить сама росія.

«Ми не вважаємо цю правову базу достатньою. Ця правова база повинна бути прийнята не тільки європейськими країнами, не тільки країнами G7, але й усіма державами-членами світової спільноти, і я маю на увазі всіма державами-членами G20″,

– сказав він.

Із французьким міністром прямо погоджується міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, який вважає, що єдиним реалістичним кроком може бути хіба конфіскація прибутків з відсотків.

З позицією США більш-менш чітку згоду наразі висловила хіба Канада, Міністерка фінансів якої Христя Фріланд заявила у вівторок, що Канада погодилася з терміновою необхідністю просування вперед щодо конфіскацієї заморожених російських активів.