До речі, про перейменування: як не перебрати міру

13:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Перейменування. Ця тема зараз хоч і не зовсім на часі, та все ж таки актуальна і популярна в Україні. Але тут треба діяти дуже обережно, бо можна перебрати міру. Пропонуємо нашим читачам пост з фейсбучної сторінки нашої відомої городянки, краєведа, адміністратора сайту “Николаевский базарЪ”, керівника інтернет-форуму “Скамейка” Світлани Крищенко.
 Я не бачу глобальної різниці між шотландцем Олексієм Грейгом та греком Миколою Андрійовичем Аркасом. Обидва були Головними командирами Чорноморського флота та портів. Грейг зробив більше для Миколаєва і бізнесом не займався (вистачало доходів від земель), а Аркас менше за часом був Головним, але левова доля його статків – це від очолювання РОПІТ (Російське товариство пароплавства і торгівлі). Про їх призові – інформації не маю.
Миколі Миколайовичу Аркасу, який по молодості був його ад’ютантом, пощастило і з батьком, і з дружиною. Бо саме статки та землі, що дістались від батька, і підтримка дружини дали йому змогу реалізувати себе як ту людину, яку ми знаємо і на честь якого В Миколаєві названі гімназія, сквер, премія…
А Грейг всіляко намагався полегшити і європеїзувати життя пересічного миколаївця та заїжджого моряка: притулки, училища, госпіталі, зелені насадження, водогін, закони щодо зменшення покарань тощо. І це задовго до відміни кріпосного права.
Це мене зачепило від інформації про перейменування села Грейгове, бо це, напевне, єдина згадка про адмірала, а Грейговим було названо тільки тому, що він володів цим селом у 19-му ст.
До речі, Стара Богданівка пов’язана з Богдановичем, обер-штер-крігс-комісаром Миколаєва. До речі – 2, Петро Богданович – представник старовинного козацького роду. Ну це так… якщо хтось надумає “ще щось перейменовувати”.
Зауваження від газети.
Миколаївці, які цікавляться історією свого міста, своєї землі, знають, про що і про кого йде мова. А для тих, хто не зрозумів, – даємо підказку.
Олексій Самуїлович Грейг (1775-1845) — воєначальник, адмірал, який сприяв відновленню боєздатності Чорноморського флоту. Обіймав посаду командира Чорноморського флоту та військового губернатора Миколаєва і пробув на цій посаді майже 18 років. 
Микола Андрійович Аркас (1816-1881), генерал-ад’ютант, адмірал. З 1871 по 1881 – Головний командир Чорноморського флоту і портів, військовий губернатор Миколаєва.